Kto może liczyć na bony turystyczne? Rząd zmienia zasady ich przyznawania!

Bony turystyczne jakie jeszcze niedawno obiecywał rząd mają zostać wprowadzone w najbliższym czasie. Wszystko jednak na to wskazuje, że ulec zmianie mogą zasady ich przyznawania. Politycy pracują nad odpowiednią ustawą i wprowadzają poprawki.

Póki co nie jest jasne w jakiej formie bony turystyczne wejdą w życie i czy zostaną zmienione. Wielu zadaje sobie pytanie czy będzie on przyznawany osobom zatrudnionym na umowie o pracę i zarabiającym do czterech tysięcy złotych, czy jednak zostaną całkowicie zniesione. Ma to związek z wypowiedziami polityków partii rządzącej, którzy mówili, że wprowadzenie bonu turystycznego dla osób zatrudnionych na etacie i i zarabiających do 5,2 tysiąca złotych może być niemożliwe, co wywołało falę oburzenia. Prezydent Andrzej Duda apelował, by kwestię tę rozpatrzyć przed wakacjami.

 

ZOBACZ:Horror w świątyni! Kapłan zabił i złożył w ofierze jednego z wiernych!

Rząd początkowo obiecywał, że bony w wysokości tysiąca złotych zostaną wprowadzone przed wakacjami, w czerwcu. Niestety nie udało się dojść w tej kwestii do porozumienia, a główną kością niezgody był próg dochodowy. Według rzecznika prezydenta, Andrzej Duda robi wszystko, by zmotywować rząd do przyspieszenia prac w tym temacie. Według przecieków prace nad jak najszybszym wprowadzeniem bonów turystycznych są na zaawansowanym poziomie.

 

źródła: o2.pl, foto: pixabay.comKomentarze