Kto najczęściej UMIERA na COVID?Wynik badania szokuje!

Kto najczęściej choruje i umiera na COVID-19? Wielu nie spodziewało się, że chodzi o tę grupę.

8 lutego opublikowano raport NIZP-PZH pod tytułem „Sytuacja zdrowotna ludności polskiej i jej uwarunkowania 2020”. Jak wynika z jego treści w naszym takim analizie poddano 8904 hospitalizowanych. Liczba ta stanowi 43 proc. zarejestrowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny i publikowanych przez NIZP-PZH w ramach meldunku dwutygodniowego o chorobach zakaźnych.

Raport obnażył całą prawdę dotyczącą zachorowalności oraz umieralności z powodu koronawirusa. Jak się okazało prawda na ten temat zszokowała wielu. Opierając się na badaniu można wywnioskować, że z powodu COVID -19 najczęściej umierają…

mężczyźni. Jak wynika z raportu w Polsce średnia wieku kobiet wymagających hospitalizacji z powodu COVID wynosiła 60 lat a mężczyzn 56. Ponadto dane ECDC wskazują, że największa grupa chorujących to osoby między 35. a 55. rokiem życia.

U osób hospitalizowanych w 138 szpitalach Polsce od marca do końca września mężczyźni stanowili większą część osób hospitalizowanych w wyniku zakażenia koronawirusem – mężczyźni (51 proc.) kobiety (49 proc.).
Kobiety zakażone SARS-COV-2 były hospitalizowana nieco dłużej niż mężczyźni (odpowiednio 12,3 i 11,8 dnia). Mieszkańcy miast w szpitalach przebywali krócej niż osoby zamieszkujące wsie (odpowiednio 12 i 14 dni.

W trakcie leczenia spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 zmarli 13 proc. hospitalizowanych. W tej grupie częściej umierali mieszkańcy wsi niż miast (odpowiednio 17 proc. i 12 proc.). Częściej umierali także mężczyźni(14 proc) niż kobiety (12 proc.)Komentarze