Kubacki NAPRAWDĘ tak się zachowuje! Kadra MILCZAŁA na temat jego…

Kubacki ma znakomite wyniki i rokuje swoją formą i kondycją na kolejne wygrane w konkursach. Technika to jedno, psychika to drugie. Tak się zachowuje Kubacki naprawdę!

„Kluczem była technika. Atomowe wybicie miał zawsze – do tego stopnia, że gdy wychodził z progu, kibic przed telewizorem odnosił wrażenie, że Kubacki za moment wyląduje na płaskim. Że skocznię przeskoczy. A on spadał rozczarowująco jak w przepaść, potężnej mocy w nogach nie umiał przełożyć na dalekie loty. Zawziął się jednak, technikę zmienił i sportowo zmartwychwstał”-mówi trener Kubackiego.

 

Skoczkowi pomógł Maciej Maciusiak dzięki, któremu Kubacki zmienił styl skakania i znów zaczął odważniej znajdować się w czołówce. Po wyjściu z progu nie odstaje już tak bardzo od nart. Bardziej się na nie kładzie oraz znacznie lepiej wykorzystuje prędkość przelotową. Nie traci jej w środkowej fazie lotu i dzięki temu jest w stanie na dole wykorzystać potężne odbicie

 

„Technika to jedno, psychika – drugie. Stawał już na podium Pucharu Świata, ale tym się nie zadowolił. Poczuł głód prawdziwych sukcesów i tak został mistrzem świata oraz triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni”- mówią o Kubackim koledzy z kadry.

 

Koledzy z kadry podkreślają, że podczas konkursów Dawid żyje w swoim świecie. Jest skupiony na swoim skoku i słynnej już „pracy, którą ma do wykonania”. Nie interesuje się rywalami, miałby nawet problem z rozpoznaniem zagranicznych skoczków, z którymi na co dzień rywalizuje w Pucharze Świata.

 

Szybownictwo i modelarstwo to pasje Dawida Kubackiego.

„W kabinie jestem tylko ja i piękne widoki, a modelarstwo to choroba, na którą nie ma lekarstwa i tylko postępuje. To fajne odcięcie od tego, co się robi na co dzień i naprawdę można tutaj wypocząć. To jest odstresowujące” – mówił w TVP Sport Kubacki.

 

 

ZOBACZ TEŻ:To OKROPNE! Żona Rutkowskiego na ciele ma widoczne ślady…

 

 

Źródło:wpsportowe.pl

Źródło zdjęcia:InstagramKomentarze