Kubica podpisał kontrakt z Ferrari! Już oficjalnie…

Kubica z kontraktem z Ferrari! To już potwierdzone informacje.

Robert Kubica był jednym z najlepiej zapowiadających się kierowców Formuły 1. Jego umiejętności oraz wrodzony talent pozwalały mu plasować się w ścisłej czołówce królowej motosportu. Jego wybitne umiejętości podziwiali i doceniali kibice F1 na wszystkich kontynentach. Kubica zwracał także uwagę szefów najlepszych zespołów w stawce. Teraz okazało się, że pochodzący z Krakowa Kubica podpisał kontakt z Ferrari. To marzenie każdego kierowcy. Niestety wypadek podczas rajdu przekreślił szansę na wielką karierę.

-Kto powiedział, że miałem podpisaną umowę? Możliwe, że to powiedziałem w jakimś wywiadzie albo zostawiłem to pytanie bez jednoznacznej odpowiedzi – zażartował Robert Kubica – Tak naprawdę, dobrze pamiętam datę podpisania kontraktu, jednak nie mogę rozmawiać o szczegółach –  dodał kierowca testowy Alfa Romeo Racing Orlen.

Kiedy Robert Kubica miał już dołączyć do włoskiego zespołu, kierował nim Stefano Domenicali. Robert opowiadając o kulisach swojego kontraktu z zespołem z Maranello spotkał się z reakcją Domenicalliego.

-Byłoby fajnie zobaczyć go z Fernando Alonso – powiedział były szef Ferrari.

-Pierwszy moment, jaki przychodzi mi do głowy to rok 2008. Wygraliśmy tytuł mistrzowski wśród konstruktorów. Tyle że Lewis Hamilton zabrał mistrzostwo Felipie Massie – mówił Domenicalli wspominając swoje największe sukcesy za kadencji szefa Ferrari. Niestety karierę Roberta przerwał fatalny wypadek. Być może Kubica byłby mistrzem świata.

 Komentarze