Kukiz do Kaczyńskiego: „Panie prezesie, ale tego się NIE WĄCHA!”. Co miał na myśli?

Poseł Paweł Kukiz na spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim próbował przekonać prezesa PiS do konopii przemysłowych, które są idealnym materiałem na przeróżnego rodzaju kubki, torby i inne rzeczy. Czy prezesa Prawa i Sprawiedliwości przekonają argumenty Kukiza?

 

Konopie Indyjskie od wielu lat nie służą jedynie do produkcji środków odurzających. Wykorzystywane są również w przemyśle meblowym czy tekstylnym. W naszym kraju pokutuje jednak ciągle myśl o odurzających właściwościach tej rośliny. W „Newsroom WP” Kukiz opowiedział o rozmowie z prezesem na temat konopii:
Powiedziałem panu prezesowi, że jeżeli mamy odchodzić od plastiku, to akurat konopie przemysłowe są idealnym materiałem na przeróżnego rodzaju kubki, na torby, na tego typu sprawy (…) Wydaje mi się, że do tych przemysłowych w jakimś stopniu pana prezesa przekonałem. Obawiam się tylko, że mogą być środowiska, które będą wbijać do głowy panu prezesowi, że z tych konopi przemysłowych również można coś tam wydobywać albo Bóg wie co. To nie jest świat pana prezesa, to od razu mówię, typu rzeczy (…) Wie pan, ja też widzę pewien absurd, że z jednej strony mamy możliwość zakupu marihuany leczniczej w Polsce, ale ją sprowadzamy – nie wiem, czy z Izraela, czy z Kanady, czy i z jednego, i drugiego państwa. Ja nie widzę powodów, żeby w Polsce nie mogły być przy jakiejś, jeśli to jest tak bardzo konieczne, w jakimś reżimie, przy jakiejś ochronie i tak dalej. Ma pan kopalnie, ma pan przeróżnego rodzaju jakieś elektrownie, gdzie są dodatkowe jakie źródła ciepła i tak dalej. Na spokojnie można uprawiać
Uprawa konopii indyjskich na skalę przymysłową jest możliwa w wielu krajach Europy. Do tego grona zaliczają się: Francja, Wielka Brytania, Rumunia i Węgry.
Źródło: WP
Zdjęcie: Pixabay


Komentarze