Kukiz’15 chce pozwolić pić na ulicach

Klub Kukiz’15 przygotował projekt ustawy, której celem jest liberalizacja przepisów dotyczących spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Jak informuje portal wprost.pl, poseł Jakub Kulesza, rzecznik klubu Kukiz’15, powiedział, że ugrupowanie „czeka na dobrą okazję”, by zgłosić projekt ustawy.

– Liczę na to, że uda się w tej kadencji Sejmu wreszcie umożliwić Polakom spożywanie niskoprocentowego alkoholu czy piwa w wielu miejscach – powiedział poseł Kulesza.

Klub Kukiz’15 uważa także, że decyzja, która ma umożliwić spożywanie alkoholu w miejscach publicznych powinna leżeć w gestii samorządów. Jak na razie, takie rozwiązanie jest niemożliwe ze względu na ustawę o wychowaniu w trzeźwości.

– Należy to zmienić. To jest prosta poprawka do tej ustawy. W ten sposób można umożliwić scedowanie tej decyzji na samorządy, by to samorządy decydowały, gdzie ich mieszkańcy mogą spożywać piwo – wyjaśnił poseł Kulesza.

Wejście w życie regulacji proponowanych przez klub Pawła Kukiza dałoby samorządom możliwość wydawania zezwoleń na spożywanie alkoholu między innymi na plażach czy w innych miejscach publicznych. Obecnie za takie picie alkoholu grozi mandat w wysokości 100 złotych – przypomina wprost.pl.

Poseł Paweł Kulesza nie pierwszy raz próbuje wywalczyć dla Polaków choć skrawek wolności w naszej eurosocjalistycznej ojczyźnie.

Zobacz także: Kukiz’15 chce znieść alimenty

Katarzyna B.Komentarze