Kupcie masło na zapas! Będzie ekstremalnie drogie!

Jak donosi dziennik Rzeczpospolita- ceny masła poszybują w górę. Będzie bardzo drogo. Zdrożeją również inne produkty mleczne. To czas na zrobienie zapasów.

Ale drożyzna!

Według Rzeczpospolitej od początku tego roku ceny masła poszły w górę aż o 70 procent. W ostatnim czasie błyskawicznie wzrosły. Jak donosi dziennik jeszcze kilka tygodni temu można było kupić kostkę masła za 5 zł. Teraz masło kosztuje 7-8 zł oraz więcej. Podobnych obserwacji dokonał portal dlahandlu.pl, który bada ceny w dużych sieciach handlowych. Portal podał, że w czerwcu tego roku średnia cena masła wynosiła 4,22 zł. Natomiast w listopadzie osiągnęła już 6,49 zł.

10 złotych za kostkę masła?!

Według dziennika Rzeczpospolita handlowcy próbują ukrywać rosnące ceny masła i oferują mniejsze kostki niż 200g. Przewiduje się, że ceny masła nie spadną. Jednak okresowy wzrost może lekko wyhamować. Inflacja zdecydowała o rosnących kosztach produkcji mleka. To pokazuje, że niedługo kostka masła może kosztować nawet 10 zł. Ceny żywności drożeją na całym świecie. Do tej pory ceny masła utrzymywały się na stabilnym poziomie. Aktualnie ceny żywności rosną z miesiąca na miesiąc. Najbardziej podrożały tłuszcz, sól, cukier.

Źródło: Rzeczpospolita

Zdjęcie: PexelsKomentarze