Kupiłeś mielonkę? Może zawierać niebezpieczną bakterię!

Główny Inspektorat Sanitarny nakazał wycofanie jednej z partii produktu „Mielonka tyrolska” Kraina Wędlin, ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes. Sprawdź szczegóły. Może chodzić o twoje zdrowie!

– Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą – ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny.

Urzędnicy podali szczegóły dotyczące groźnych produktów:

Mielonka tyrolska, Kraina Wędlin, 270 g

Numer partii: 02035S

Termin przydatności do spożycia: 11.08.2020 i 12.08.2020

Producent: SOKOŁÓW” S.A. Oddział w Sokołowie Podlaskim, Aleja 550-lecia 1,
08-300 Sokołów Podlaski, weterynaryjny numer identyfikacyjny: 14290201

Dystrybutor: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-410 Kostrzyn

– W dniu 30.07.2020 r. po otrzymaniu badań mikrobiologicznych producent zgodnie z obowiązującą procedurą podjął decyzję o wycofaniu produktu z rynku. W związku z tym podjął działania mające na celu identyfikację partii oraz ustalił kierunki sprzedaży przebadanej partii produktu. Niezwłocznie po przeprowadzeniu identyfikacji, informacja została przekazana odbiorcy – Jeronimo Martins Polska, który natychmiast wszczął procedurę wycofania z obrotu handlowego powyższej partii produktu – czytamy w komunikacie GIS-u.

Urzędnicy uspokajają, że wyniki badań produktów z innych partii przeprowadzonych w 2020 r. przez firmę Sokołów oraz zleconych do zewnętrznego niezależnego laboratorium przez Jeronimo Martins Polska nie wykazały obecności Listeria monocytogenes w żadnej z kontrolowanych innych partii mielonki tyrolskiej 270 g Kraina Wędlin.

– Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokołowie Podlaskim w dniu 31.07.2020 r. wydał decyzję administracyjną nakazującą producentowi wycofanie z rynku i zniszczenie kwestionowanego produktu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania z obrotu kwestionowanej partii – informuje Główny Inspektorat Sanitarny.

Ważne! Nie należy jeść produktu „Mielonka Tyrolska”, który jest oznaczony numerem partii i terminami przydatności do spożycia podanymi w komunikacie.

Jeśli spożyliśmy niebezpieczny produkt, należy natychmiast zgłosić się do lekarza!

Fot. PixabayKomentarze