Kupujesz gotowe dania dla dzieci? Mamy ZŁE informacje!

Kupujesz gotowe dania dla dzieci? Mamy bardzo złe informacje! O co chodzi? Co się stało? Czy mamy się czego obawiać? Okazuje się, że zbadano…

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych dokonała kontroli jakości handlowej dań gotowych dla dzieci. Zbadano 39 podmiotów.

– Produktami priorytetowymi były wyroby gotowe do spożycia po podgrzaniu, oferowane w opakowaniach szklanych lub innych opakowaniach jednorazowych w ilości netto stanowiącej porcję na jedno karmienie – podano.

Zobacz także: UWAŻAJ! Ta przyprawa jest SZALENIE niebezpieczna!

Jeśli chodzi o wygląd, nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Podobnie bez zarzutu był parametry fizykochemiczne.

Oznakowanie było złe aż w 46,6% przypadków. To szokujące!

Na opakowaniach znajdowały się zakazane informacje typu: „zgodnie z przepisami nie zawiera substancji konserwujących i barwników”, nie było informacji o metodzie obróbki termicznej, a także umieszczano fałszywe dane o przeważającym składniku.

Zobacz także: MOCNY apel rządu! Chodzi o naszą pracę…

Wychodzi na to, że trzeba bardzo uważać na to, co kupujemy. Często producenci nie są uczciwi wobec klientów. Błędy na etykietach są codziennością. Śledźmy uważnie komunikaty Inspekcji Handlowej i innych organów, które badają jakość produktów.

Nic jednak nie zastąpi naszego rozsądku. Wybierajmy towary o dobrej jakości. Często warto zapłacić więcej za produkt sprawdzonej firmy, którą znamy od lat.

Fot. Pixabay

Źródło: Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-SpożywczychKomentarze