Kupujesz przez Internet? Sprawdź, czy nie zostałeś oszukany!

Okazuje się, że kupowanie online nie jest takie bezpieczne. Kobieta wystawiała na portalu rzeczy, których nie miała. Oszukała wiele osób!

26-latka wyłudziła łącznie około 20 tysięcy złotych i oszukała kilkadziesiąt osób. Na jednym ze znanych portali aukcyjnych wystawiała przedmioty, których nie posiadała.

Kupujący wpłacali jej zaliczki za towary i oczekiwali na przesyłki. Paczki nigdy do nich nie dotarły. Ponadto, wysyłała fikcyjne potwierdzenia wykonania przelewów bankowych i uzyskiwała w ten sposób zakupione w sposób nielegalny produkty.

– 26-latka odpowie przed sądem za działania mające na celu osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie grupy osób do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem. W toku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali część uzyskanych przez wałbrzyszankę w przestępczym procederze przedmiotów – podała policja.

Funkcjonariusze przypominają. Kupujmy w sieci w sprawdzonych, autoryzowanych i zarejestrowanych sklepach internetowych.

Przed wpłaceniem pieniędzy sprawdźmy, czy taka firma w ogóle istnieje. Przeczytajmy komentarze i opinie o sprzedającym.

Zweryfikujmy też, czy ma on polski numer telefonu. Zadzwońmy do niego przed zakupem. Nie kupujmy od nowych użytkowników i tych z wieloma negatywnymi komentarzami.

Najlepiej płaćmy przez PayU. Unikajmy wpłat bezpośrednio na rachunek bankowy.

Nie wysyłajmy pieniędzy na poczet wysyłki towaru.

Zobacz także: Wyszedł na spacer. Znalazł się w ŚMIERTELNEJ pułapce!

Fot. PixabayKomentarze