Łamanie obostrzeń w kościele. TVP naprawdę to pokazała.

Trzecia fala koronawirusa przybiera na sile. W Polsce od soboty obowiązują kolejne obostrzenia. Otwarte pozostały kościoły.

Jak widać na materiałach wideo nie wszyscy wierni przestrzegają restrykcji. W niedzielę TVP przeprowadziła transmisje z  mszy świętej z Niedzieli Palmowej w kościele św. Krzyża w Łapach. Na nagraniu widać, że nie wszyscy wierni mają założone maski.

Trzecia fala koronawirusa daje o sobie znać coraz bardziej. Rząd uznał sytuację w kraju za tyle poważną, że wprowadził kolejne restrykcje. Tylko w piątek Ministerstwo Zdrowia odnotowało rekord ilości zakażeń w ciągu doby. To aż 35 143 nowych zakażeń.

Mimo zamknięcia wielu obiektów, otwarte pozostały kościoły, jednakże z nowym limitem osób. Może w nich przebywać jedna osoba na 20 metrów kwadratowych. Ponadto należy zasłaniać usta i nos maseczką.W niedzielę w Telewizji Publicznej mogliśmy obejrzeć transmisję z  nabożeństwa z okazji Niedzieli Palmowej z kościoła św. Krzyża w Łapach. W sieci zawrzało po tym, jak na jednym z kadrów widać było łamanie restrykcji przez wiernych oraz księdza.

W pewnym momencie widać 5 wiernych, trzech z nich w ogóle nie nosi maseczki a pozostała dwójka zasłania tylko nos. Z kolei ksiądz ma źle założoną maseczkę. Sytuację skomentował na Twitterze poseł Michał Szczerba.

„Dziś Msza z kościoła św. Krzyża w Łapach. Transmisja w TVP. Z widocznych 5 osób, tylko 2 mają maseczki. Nieprawidłowe założone. Nie chce być Kasandrą, ale to ostatni moment na zamknięcie kościołów przed Wielkim Tygodniem i sobotnim świeceniem pokarmów. Inaczej czeka nas dramat” – napisał poseł PO.Komentarze