Latasz samolotem? NIGDY nie siadaj na TYM miejscu!

Podróż samolotem jest już dla wielu normalnością. Coraz częściej wybieramy ten środek lokomocji. Zresztą, jest to najbezpieczniejsza forma transportu, na co wskazują wszystkie statystyki.

 

Ale czy podróżując samolotem każdy fotel jest obarczony tym samym ryzykiem? Okazuje się, że nie! Są miejsca, które gwarantują o wiele większą szansę na przeżycie przy wypadkach lub jakiś problemach technicznych. Jakie to są miejsca? Zaraz się tego dowiesz.

 

Wiele osób pyta czy istnieje jakieś „bezpieczne miejsce”, które w stu procentach gwarantuje przeżycie w wypadku katastrofy. I choć odpowiedź jest jednoznaczna: takie nie istnieje, to jednak są miejsca bezpieczniejsze od innych.

 

Zgodnie z raportem Popular Mechanics najlepiej i najbezpieczniej zająć miejsce na tylnej części pokładu.  Pasażerowie, którzy siedzą na tyle mają prawie 70 procent szans na przeżycie wypadku lub katastrofy lotniczej. A środek samolotu? Gdy zajmiemy miejsce na środku pokładu ów wskaźnik spada o prawie 15 procent. Czyli siedząc na środkowych miejscach samolotu wskaźnik poziomu bezpieczeństwa wynosi 56 procent. Najgorsze miejsca znajdują się na samym początku pokładu lotniczego. Tutaj poziom bezpieczeństwa wynosi 49 procent. Różnica między miejscami z tyłu a z początku to ponad 20 procent różnicy!

 

ZOBACZ TEŻ: Liczba 13. Naukowcy ODKRYLI dlaczego ta liczba jest PECHOWA!

 

Jak się to ma do rzeczywistości? Niedawno na zlecenie tygodnia Times były przeprowadzone badania poziomu bezpieczeństwa w samolocie. Okazało się, że wskaźnik śmiertelności w tylnej części samolotu wyniósł tylko 32 procent, podczas gdy dla podróżnych zajmujących przednie miejsca ów wskaźnik wyniósł 38 procent.

 

Na pewno nie należy popadać w histerię. Obecnie poziom bezpieczeństwa lotów stale rośnie. Cały czas wdrażane są coraz to nowsze systemy, które odpowiadają za nasz poziom bezpieczeństwa w trakcie lotu. Ale jeśli tak bardzo przywiązujemy uwagę do kwestii bezpieczeństwa, to gdy wybierasz miejsce pokładowe, wskaż jego tylną część. I jeszcze przy oknie, by móc spokojnie rozkoszować się przepięknym krajobrazem z lotu ptaka.

 

Źródło: fly4free.plKomentarze