Lawina PORWAŁA lekarza, który ratował Elisabeth Revol! Jego wycieczka skończyła się TRAGICZNIE!

Dramatycznie zakończyła się wycieczka, którą w Alpach Francuskich odbywał Emmanuel Cauchy. To on koordynował z Francji akcję ratunkową, a następnie zajmował się odmrożeniami Elisabeth Revol. Lekarza, wraz z czterema innymi osobami porwała lawina.

 

W okolicach Chamonix w Alpach obowiązuje alarm lawinowy. Cauchy wędrował ze znajomymi poza oznakowanymi szlakami nieopodal Mount Blanc. Był nie tylko doświadczonym lekarzem, ale również przewodnikiem górskim. Dlaczego w takich warunkach zszedł poza szlak?

 

Po zejściu lawiny na miejsce od razu udali się ratownicy górscy wraz ze specjalnie wyszkolonymi psami i śmigłowiec. Cztery towarzyszące mu osoby wydobyto spod śniegu żywe i przetransportowano do szpitala w Sallanches. Emmanuel Cauchy nie przeżył.

 

To jemu w dużej mierze Elisabeth Revol zawdzięcza uratowanie odmrożonych palców. Emmanuel nie tylko koordynował samą akcję ratunkową, ale był następnie cały czas w kontakcie z pakistańskimi lekarzami, którzy przejęli Francuzkę. Wydawał im zalecenia, które w pierwszych dobach po akcji ratunkowej umożliwiły uratowanie stóp i dłoni Revol.

 

Zadziwiające, że tak doświadczony alpinista, przewodnik i lekarz w tak niekorzystnych warunkach wyszedł poza szlak. Być może uratowane osoby rzucą wkrótce więcej światła na tą sprawę. Niemniej jednak góry po raz kolejny zabierają kogoś zbyt wcześnie.

 

 

wprost.pl/ pixabayKomentarze