Lawinowy WZROST zakażeń koronawirusem w Polsce!

Lawinowy wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Resort zdrowia przekazał najnowsze informacje.

Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość o 174 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem.  Ponadto wzrosła także liczba ofiar śmiertelnych, która wynosi obecnie 18 osób.

„Mamy 174 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (77), wielkopolskiego (35), małopolskiego (10), dolnośląskiego (10), świętokrzyskiego (9), śląskiego (8), podkarpackiego (6), łódzkiego (5), kujawsko-pomorskiego (4)” – czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia przekazało także informacje na temat ofiar śmiertelnych.

„Z przykrością informujemy o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K Ozimek, 78-K i 75-K Tychy, 78-K Goczałkowice, 69-M Bytom, 79-K Kraków, 66-M Kędzierzyn-Koźle, 78-K Grudziądz, 65-K Tarnobrzeg, 3-K Łosice, 79-M, 61-K, 85-K, 69-M, 87-K Warszawa, 65-K, 68-M- Radom, 84-M Racibórz” – dodał w komunikacie resort zdrowia.

Jak wiadomo większość osób zmarłych z powodu koronawirusa cierpiało na choroby współistniejące.

 

W sumie w środę potwierdzono 380 nowych przypadków zarażenia SARD-COV-2. 23 osoby zmarły.

Łącznie liczba osób zakażonych w Polsce wynosi 7582 osoby. Z czego 286 osób nie żyje.

-Będziemy te kroki rozkładali na drobne kroczki, takie, które również w pewnym reżimie sanitarnym musimy podejmować. Bo mamy też sytuację taką, że Polacy już bardzo długo będąc w izolacji, nauczyli się, że to nie jest sytuacja jakaś niezrozumiała. Wiemy już, jak postępować i to wręcz wchodzi w nawyki. Mieliśmy czas trochę nauczyć się, jak żyć z epidemią, bo niestety będziemy z epidemią żyć co najmniej przez rok, półtora roku, może dłużej, dopóki nie będziemy mieli szczepionki – mówił z kolei minister zdrowia Łukasz Szumowski, zapytany o stopniowe zmniejszanie obostrzeń dotyczących koronawirusa.

Komentarze