Lekarz oficjalnie o Lewandowskim! Wiadomo, co dzieje się ze zdrowiem Roberta!

Podczas meczu Lewandowski doznał kontuzji.Teraz lekarze oficjalnie poinformowali o jego stanie zdrowia.

Robert Lewandowski doznał kontuzji podczas wtorkowego meczu-1/8 finału Ligi Mistrzów Bayern Monachium (0:3).

 

Napastnik reprezentacji Polski dokończył grę, a dopiero później dały znać o sobie pojawiające się dolegliwości bólowe, które pojawiły się właśnie z wtorku na środę.

 

Robert Lewandowski po powrocie do Monachium przeszedł szczegółowe badania pod okiem klubowego lekarza mistrzów Niemiec Hansa-Wilhelma Muellera-Wohlfartha. Piłkarz ma pękniętą krawędź golenia w lewym kolanie.

 

„Dziś Lewandowski przeszedł badania, które wykazały niewielki uraz kości piszczelowej w okolicy lewego kolana. Pomimo że nie doszło do poważniejszych obrażeń, zawodnika czeka leczenie zachowawcze i maksymalnie kilka tygodni przerwy w grze. To da pewność, że Robert w niedługim czasie powróci na boisko” – poinformował dla „Łączy Nas Piłka” lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski.

 

Przez 10 dni Lewandowski jest skazany na poruszanie się w gipsie, a to oznacza wyłączenie z meczów przez co najmniej 4 tygodnie. Piłkarz będzie musiał opuścić 8 rozgrywek uwzględniając spotkania w barwach Bayernu Monachium i reprezentacji Polski.

 

ZOBACZ TEŻ:Jasnowidz Jackowski o koronawirusie! Musimy przygotować się na…

 

Kolano stosunkowo łatwo ulega kontuzji, a najbardziej narażeni na to są sportowcy. Osoba, która doznała złamania nasady odczuwa duży ból w okolicy kolana, który jest potęgowany przez najmniejszy ruch. Do tego kolano jest bardzo spuchnięte, a obciążenie nogi staje się niemożliwe.

 

 

Źródło:sportowefakty

Źródło zdjęcia:InstagramKomentarze