Lekarz zaraził się koronawirusem. Na swoim przykładzie opisał przebieg choroby!

Pracujący w madryckim szpitalu lekarz Yale Tung Chen zaraził się koronawirusem. Chorobę zdiagnozowano u niego 9 marca. Od tego momentu lekarz prowadzi specjalny dziennik, w którym opisuje przebieg choroby.

Medyk zajmował się osobami zarażonymi koronawirusem w madryckim szpitalu La Paz. Yale Tung Chen przypłacił to zakażeniem wirusem z Wuhan. Lekarz oprócz leczenia postanowił podjąć się prowadzenia dziennika, w którym opisuje przebieg choroby na swoim przykładzie. Mężczyzna chcąc, aby jego spostrzeżenia trafiły do jak najszerszego grona odbiorców postanowił robić to na Twitterze. Dzięki temu internauci mogą dowiedzieć się jak COVID-19 działa na ludzki organizm. Lekarz stara się prowadzić dziennik bardzo rzetelnie i opisuje wszystkie symptomy, których doświadcza.

 

 

ZOBACZ:Sklepy pustoszeją z powodu koronawirusa! Jak MĄDRZE zrobić zakupy?

 

 

Tung Chen napisał, że kiedy zauważył u siebie symptomy koronawirusa postanowił nie zwlekać i od razu się zbadał przeprowadzając test. Kiedy wyniki badania potwierdziły jego przypuszczenia zamknął się w domu i odizolował od świata zewnętrznego. Lekarz pisał, że podczas pierwszego dnia kwarantanny pierwszymi objawami choroby była lekka gorączka i suchy kaszel. Następnego dnia przeprowadził badanie USG, które potwierdziło, że w jego płucach pojawił się płyn. Prócz tego miał biegunkę. W swoim ostatnim wpisie napisał, że kaszel się nasila i jego samopoczucie się pogorszyło. Kanał lekarza cieszy się ogromną popularnością, a internauci z niecierpliwością czekają na jego kolejne wpisy.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Polska szkoła bagatelizuje KORONAWIRUSA? Dzieci pojechały na wycieczkę aż do…

 

 

źródła: o2.pl, foto: youtube.com

 

 

 

Komentarze