LEKI, które mogą ZABIĆ! Zwykłe tabletki i niezwykłe skutki uboczne!

Lekarstwa, które nie tylko leczą, ale mogą zabić.

 

Leki – z jednej strony leczą, z drugiej strony powodują skutki uboczne. Odpowiadamy na pytanie: które leki są najbardziej niebezpieczne.

  1. Antybiotyki – dziś traktowane, jako lekarstwa na receptę, ale według najnowszych wyników badań: już za niespełna 30 lat, to właśnie antybiotyki mogą być powodem śmierci aż dziesięciu milionów osób. 
  2. Aspiryna – nie tylko zwalcza gorączkę, ale również zagraża życiu. Składający się z kwasu acetylosalicylowego środek, zagraża kobietom w ciąży, może doprowadzić do trwałego uszkodzenia płodu. Jest niebezpieczny dla dzieci poniżej 12 roku życia, a podczas ospy wietrznej może wywołać zespół Reye’a. Zespół ten to ciężka choroba metaboliczna, która prowadzi do uszkodzeniem wątroby i mózgu. Choroba ta może doprowadzić nawet do śmierci. 
  3. Cytostatyka czyli chemioterapia. Środki uboczne to nie tylko wypadające włosy, ale również  obniżona odporność, wyniszczenie chorych komórek i trwałe uszkodzenie organów. 
  4. Leki hormonalne – wśród środków ubocznych występuje: depresja, przyrost masy ciała, przeciążenie libido, bóle głowy. Zażywanie leku może spowodować zakrzepicę, zwiększyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu.
  5. SSRI – grupa psychoanaleptycznych leków przeciwdepresyjnych, które mogą doprowadzić do stanów lękowych, zaburzeń seksualnych, a nawet problemów z trawieniem. 

 

źródło: medonet

fot.: pixabay

kgKomentarze