Lewandowski w SZPITALU! Przeszedł operację…

Robert Lewandowski po spotkaniu Bayernu Monachium z VFL Wolfsburg przeszedł operację.

W 89. minucie meczu piłka trafiła w pole karne do Lewandowskiego. Polak przytomnie zgrał głową do Serge Gnabry’ego, a ten w sytuacji sam na sam zdobył swoją szóstą bramkę w tym sezonie Bundesligi.

Do końca meczu Bawarczycy kontrolowali przebieg spotkania i wygrali 2:0. Dzięki temu zwycięstwu utrzymali trzecią lokatę i nadal mają cztery punkty straty do RB Lipsk. Wolfsburg jest dziewiąty. W następnej kolejce, która zostanie rozegrana w drugiej połowie stycznia Bayern zagra z Herthą, a Wolfsburg z FC Koeln.

Bez wątpienia ten rok był znakomity w wykonaniu Roberta Lewandowskiego. Piłkarz musiał się jednak w końcu poddać operacji jaka na niego czekała. Polski napastnik od dłuższego czasu zmagał się z problemami z przepukliną pachwinową.

Po zakończonym meczu Robert Lewandowski wraz z klubowym lekarzem udał się do kliniki, gdzie przeszedł operację przepukliny pachwinowej. Kilka godzin później klub wydał oświadczenie, w którym podkreślono, że operacja przebiegła pomyślnie.

„Robert Lewandowski pomyślnie przeszedł operację lewej pachwiny, po wygranym meczu 2:0 z VFL Wolfsburg. Polski strzelec, który jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi z 19 bramkami, musi teraz odpoczywać przez kilka dni” – można przeczytać w oświadczeniu.

Lewandowski nie chciał opuścić żadnego spotkania Bayernu Monachium i reprezentacji Polski, dlatego też operacja miała miejsce dopiero po ostatnim spotkaniu ligowym.

Źródło:sport.pl

Źródło zdjęcia:Instagram