LICEALISTA ODMAWIA PRZYJĘCIA NAGRODY Z RĄK HANNY GRONKIEWICZ – WALTZ! Obejrzyj dlaczego. (VIDEO).

Uczeń Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia w Warszawie, Sebastian Słowiński został laureatem Olimpiady Filozoficznej, niestety odmówił przyjęcia nagrody od władz stolicy. Powód? Poniżej.

 

Sebastian jest działaczem LGBT i zadeklarowanym homoseksualistą w związku z tym jako uczestnik Parady Równości, nie mógł przyjąć nagrody od Hanny Gronkiewicz – Waltz, która po raz kolejny nie zgodziła się na objęcie imprezy patronatem miasta stołecznego.

 

Panie prezydencie, chciałem powiedzieć, że jest mi niezmiernie miło, że zostałem zaproszony i moje osiągnięcia naukowe zostały zauważone i docenione przez miasto, w którym mieszkam i się uczę – powiedział laureat.

 

po chwili dodał jednak:

 

Jako uczeń, który tu mieszka i się uczy i zdobywa nagrody dla tego miasta, ale też jako homoseksualista i aktywista, bardzo mi przykro, ale muszę odmówić odebrania tej nagrody.

 

Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom olimpiad przedmiotowy…

Dzisiaj w Centrum Nauki Kopernik odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom olimpiad przedmiotowych i zawodowych. Uczeń WLH im. Jacka Kuronia, laureat Olimpiady Filozoficznej i aktywista Sebastian Maria odmówił przyjęcia nagrody od miasta, które kilka dni temu po raz kolejny zupełnie zignorowało Paradę Równości i jej postulaty. Nagrodzono go brawami, a za jego przykładem poszła kolejna uczennica. Po gali odbierał gratulacje od pozostałych zwycięzców. Brawo Sebastian, dziękujemy za Twoje wsparcie i zaangażowanie, oby więcej było w Polsce tak konsekwentnych działaczy!

Gepostet von Parada Równości am Dienstag, 6. Juni 2017

Źródło Polsat News, Facebook

MMKomentarze