Lockdown na święta Bożego Narodzenia? Ponure zapowiedzi ministra zdrowia

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, które w związku z pandemią na pewno nie będzie takie jak zwykle. Świadczyć o tym mogą również słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

 

Od niedługiego czasu w Polsce sytuacja w kwestii koronawirusa się stabilizuje. Nie ma już codziennych rekordów nowych zakażeń, a kolejne potwierdzone przypadki wirusa z Wuhan oscylują w granicach 20 tysięcy. Podkreślił to też szef resortu zdrowia w swoim wywiadzie dla Super Expressu.

 

„Liczba dziennych zachorowań stabilizuje się, ale wciąż mamy w granicach 20 tys. i powyżej nowych zakażeń. W większości oznacza to 20 tys. przypadków chorych dziennie. W szpitalach wciąż przebywają chorzy, którzy zakazili się w październiku, a naszą rolą jest zadbanie o wydolność naszych placówek ochrony zdrowia” – powiedział minister zdrowia.

 

W związku z tym i ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem coraz więcej osób zastanawia się jak będą wyglądać najbliższe święta. Na to pytanie również odpowiedział Adam Niedzielski.

 

„Nawet jeśli liczba zachorowań wkrótce się zmniejszy, zniesienie obostrzeń byłoby przedwczesne. Niestety te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych” – powiedział minister. Dodał również, iż jako szef resortu zdrowia będzie on rekomendował spędzenie bożonarodzeniowego okresu w gronie najbliższej rodziny i bez odwiedzin dalszych znajomych.

 

Adam Niedzielski w swoim wywiadzie nie wykluczał nawet w niedługim czasie lockdwonu. Twierdził, że mimo iż dzienne zachorowania się ustabilizowały to ryzyko narodowej kwarantanny wciąż istnieje, a o znoszeniu obostrzeń nie ma, co za bardzo myśleć w tej chwili.

 

Źródło: RMF 24

Foto: You Tube/ Onet News (zrzut ekranu)Komentarze