Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze! Szukają wiernych, którzy mieli z nim kontakt!

Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze! Szukają wiernych, którzy mieli z nim kontakt!

Sanepid z Zamościa poszukuje wiernych, którzy mieli styczność z zakażonym koronawirusem księdzem z parafii w miejscowości Łubiny (woj.lubelskie). Duchowny odprawiał msze i uczestniczył w nabożeństwach. Odzew parafian był natychmiastowy, ponieważ do stacji sanitarno-epidemiologicznej w Zamościu zgłosiło się już kilkaset osób. Wobec 200 z nich podjęto decyzję o wdrożeniu kwarantanny!

42-letni duszpasterz z kościoła w Łubinach koło Zamościa został przetransportowany do szpitala z podejrzeniem zakażenia koronawirusem we wtorek. Przeprowadzone badania potwierdziły, że ksiądz choruje na COVID-19. Według najnowszych informacji jego stan jest poważny. W związku z niepokojącą sytuacją i faktem, że ksiądz odprawiał msze pracownicy zamojskiego sanepidu poprosili wszystkich, którzy mieli kontakt z zarażonym duchownym o zgłoszenie się do stacji-sanitarno epidemiologicznej w celu przeprowadzenia badań. Wiadomo, ze chory wikariusz brał udział w nabożeństwach w okresie od 13 do 17 marca w Łubinach i i pobliskich kościołach w Żdanowie i Majdanie Ruszkowskim.

 

ZOBACZ:Koronawirus był w Europie już w 2019 ROKU?! Szokujący trop odkryty przez naukowców

 

Ksiądz mógł zarazić nawet kilkaset osób, z tego względu wierni proszeni są o bardzo pilny kontakt z sanepidem w Zamościu. Na szczęście ludzie nie zbagatelizowali sprawy i w ciągu kilku godzin w celu przeprowadzenia badań na obecność koronawirusa zgłosiło się kilkaset osób. Sytuacja jest naprawdę poważna i warto pochwalić obywatelską postawę miezkańców wspomnianych wcześniej miejscowości, którzy w trosce o zdrowie swoje i najbliższych postanowili się przebadać.

 

ZOBACZ TAKŻE:Oto ZDJĘCIA PŁUC zniszczonych przez KORONAWIRUSA! To STRASZNE…

 

źródła: wiadomosci.radiozet.pl, foto: pixabay.com

 

 Komentarze