LUBISZ BANANY? A CO ROBISZ ZE SKÓRKĄ PO ZJEDZENIU OWOCU? JEŚLI WYRZUCASZ, TO DUŻY BŁĄD! Skórka bananowa ma…

świetne właściwości lecznicze.

 

Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o skórce z banana.

 

Niewielu jest ludzi na świecie, którzy nie przepadają za bananami, słodziutkie, dostarczają dużo potasu, błonnika, i energii. Zgadza się jak najbardziej! A co ze skórką od banana? Pewnie większość z nas po zjedzeniu owocu, bez wahania wyrzuca ją do kosza. A to błąd i to duży!

 

Skórka z banana ma wiele cennych mikroelementów i zawiera błonnik, dzięki czemu ma ona właściwości lecznicze.

 

Na ukąszenia.

 

Skórka jest świetna na ukąszenie komara, o czym chyba mało kto wie. Wystarczy krótki masaż ugryzionego miejsca, aby złagodzić nieprzyjemne swędzenie i przestać się drapać.

 

Biały uśmiech.

Chcesz wybielić zęby, zacznij pocierać je wewnętrzną częścią skórki i zapomnij o drogich zabiegach w gabinecie stomatologicznym. Po dwóch tygodniach gwarancja, że będziesz mieć śnieżnobiały uśmiech.

 

Układ trawienny

Twoim utrapieniem są nieznośne problemy z trawieniem. Tu z pomocą również przyjdzie skórka z banana. Wystarczy wydłubać i zjeść jej wewnętrzną część i co? Oczywiście koniec z uciążliwymi zaparciami.

 

Zmniejsza zmarszczki

Zawarte w bananowej skórce antyoksydanty świetnie wpływają na skórę. Dobrze jest delikatnie natrzeć fragmenty twarzy, na których są już widoczne zmarszczki, i pozostawić na pół godziny, a potem zmyć.

 

Na lepszy nastrój i bezsenność

Skórka z banana zawiera tryptofan, składnik, który bierze udział w produkcji melatoniny i serotoniny, a tym samym pomaga w problemach ze snem. Poleca się więc dostarczanie go w diecie. Tryptofan jest też ważnym elementem w walce z depresją, wzmacnia odporność i poprawia samopoczucie.

 

Obniża cholesterol

Dzięki znacznie większej zawartości rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika niż sam banan, skórka pomaga również obniżać poziom cholesterolu we krwi i zapobiegać chorobom układu krążenia.

 

Zaskoczeni tym, ile korzyści pływne z zastosowania skórki od banana? Pewnie tak!

Zatem następnym razem, jeśli przyjdzie wam do głowy, żeby ją wyrzucić, pomyślcie dwa razy, zanim to zrobicie. Może warto zastosować to co daje nam natura, aby pozbyć się pewnych dolegliwości, zanim niepotrzebnie wydawać pieniądze na leki.

 

Źródło WP

MM

 Komentarze