Lubisz potrawy smażone na głębokim tłuszczu! Właśnie to możesz stać się z twoim ciałem!

Niewiele osób jest w stanie oprzeć się pysznemu schabowemu, czy mielonym smażonym na głębokim tłuszczu. Choć wiemy, że jest to bardzo szkodliwe i niezdrowe dla naszego organizmu to często popełniamy ten błąd. Konsekwencje są jednak bardzo przykre i objawiają się po latach często bardzo poważnymi chorobami.

Nie od dziś wiadomo, że smażone potrawy mają wiele fanów na całym świecie. Pyszne steki czy burgery smażone na głębokim tłuszczu to coś czemu nie jest w stanie oprzeć się żaden łasuch. Okazuje się, że tłusty grzech może nas w przyszłości wiele kosztować, a dietetycy i lekarze robią wszystko, by pokazać nam jak poważne konsekwencje dla naszego organizmu niesie ze sobą częste konsumowanie tłustych i co warto dodać niezdrowych choć smacznych potraw. Ciężkostrawne, tłuste jedzenie, przede wszystkim znacznie osłabia nasz układ odpornościowy i ma wpływ na kondycję naszego ciała. Im stajemy się grubsi tym jesteśmy mniej wydolni, szybciej się męczymy, a co ważne w czasie pandemii bardziej podatni na różnego rodzaju choroby. 

 

 

ZOBACZ:Znalazł dwa kamienie dzięki, którym stał się milionerem! Zdradził na co przeznaczy pieniądze!

 

 

 

Jedząc potrawy smażone na tłuszczu z naszym organizmem dzieje się wiele niedobrego. Tłuste potrawy są bardziej kaloryczne, ale co gorsza również bardzo szkodliwe. Przede wszystkim zawierają bardzo niezdrowe tłuszcze trans, które podnoszą poziom szkodliwego, złego cholesterolu nazywanego LDL. Skutki nadmiernego spożywania potraw zawierających te tłuszcze są katastrofalne, ponieważ poprzez cholesterol, który odkłada się w naszym organizmie doprowadzają do zatykania tętnic i mogą wywoływać poważne choroby sercowo-naczyniowe, nadciśnienie czy choroby serca. Jedząc zbyt często smażone, ciężkostrawne potrawy możemy również nabawić się otyłości, warto więc ograniczać je do minimum, a jeśli możemy, to nawet całkowicie z nich zrezygnować. Eksperci radzą, że jeśli już nie możemy oprzeć się przed zjedzeniem tłustych frytek czy kotleta to warto odsączyć tłuszcz dzięki frytkownicy, bądź na jednorazowym ręczniku, który skutecznie go wchłonie.

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:14-letnia Rosjanka chce wychować dziecko z 11-latkiem! „Wiek nie wpływa na nasz związek”!

 

 

 

źródła: zdrowie.wprost.pl, foto: pixabay.comKomentarze