Lubisz seks oralny? Uważaj na konsekwencje! Możesz ZACHOROWAĆ NA TE CHOROBY

Jak dowiadujemy się ze słownika języka polskiego, seks oralny jest zachowaniem seksualnym polegającym na pieszczeniu narządów płciowych partnera ustami lub językiem. Okazuje się, że ten rodzaj aktywności seksualnej może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych!

Uprawianie seksu oralnego może wiązać się z większym ryzykiem zachorowania na nowotwór głowy i szyi. Podczas tej aktywności seksualnej, do organizmu przenoszone są wirusy brodawczaka ludzkiego HPV.

Podczas uprawiania miłości francuskiej można zarazić się równie niebezpieczną chorobą, jaką jest rzeżączka. To jedna z najczęściej występujących chorób przenoszonych drogą płciową. Nieleczona, może wywoływać, np.

-Ropień gruczołu krokowego

-Rzeżączkowe zapalenie najądrzy

-Rzeżączkowe zapalenie najądrzy i jądra

-Rzeżączkowe zapalenie gruczołu krokowego

-Zespół Fitza, Hugha i Curtisa Rozsiane zakażenie rzeżączkowe / posocznica rzeżączkowa (

-Zespół stawowo-skórny

-Rzeżączkowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych

-Rzeżączkowe zapalenie wsierdzia

Okazuje się, że większe ryzyko zakażenia dotyczy kobiet niż mężczyzn. Wszystko za sprawą powierzchni błony śluzowej. Okrywająca szyjkę macicy, która ma styczność z dwoinkami rzeżączki, jest znacznie większa, niż błona śluzowa cewki moczowej u mężczyzn.

Zarazić się można już po pierwszym stosunku. U kobiet ryzyko zakażenia po jednym kontakcie seksualnym z chorym mężczyzną wynosi od 60 do nawet 90 proc. U mężczyzn teoretycznie wartości te są takie same  tłumaczy specjalista dermatolog-wenerolog, dr n. med. Igor Michajłowski.

Źródło: drwenerolog.pl

Źródło zdjęcia: pixabay

Zobacz też: TE RZECZY SPRAWIAJĄ, ŻE KOBIETY TRACĄ OCHOTĘ NA SEKS!

Komentarze