Łukasz Szumowski ponownie zakażony koronawirusem? Przebywa w szpitalu

Jak nieoficjalnie poinformowała Wirtualna Polska Łukasz Szumowski miał trafić do szpitala z powodu koronawirusa. Polsat News potwierdził to, iż były minister zdrowia jest hospitalizowany i musi leżeć pod tlenem.

 

Pod koniec września 2020 r. pojawiły się doniesienia, iż Łuksza Szumowski ma koronawirusa. On sam potwierdził te informacje. Na następny dzień od nich były minister zdrowia nakryty został przez dziennikarzy na wizycie w sklepie. Tłumaczył się jednak, iż okres jego kwarantanny i choroby się zakończył.

 

We wtorek ponownie pojawiły się doniesienia, iż Łukasz Szumowski może być zakażony wirusem z Wuhan. Były minister zdrowia zarazić się miał od swojej córki, która chorobę złapać miała w szkole. Zakażona ma być również żona Szumowskiego.

 

Stan byłego ministra zdrowia ma być na tyle poważny, że znajduje się w szpitalu pod tlenem. Najprawdopodobniej Łukasz Szumowski hospitalizowany jest w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

 

Jeśli Łukasz Szumowski zakaził się drugi raz koronawriusem to należy on do wyjątkowo nielicznej grupy ludzi na świcie. Przez długi czas wielu epidemiologów uważało, iż nie da się powtórnie zarazić wirusem z Wuhan. Naukowcy z Hongkongu poinformowali jednak pod koniec sierpnia, iż po powrocie z Hiszpanii ponownie wykryto koronawirusa u pewnego 30-latka. Bardzo podobna sytuacja przytrafiła się 25-latkowi z Nevady, u którego zakażenie wykryto wpierw 18 kwietnia, a następnie 5 czerwca. Obydwa te badanie przedzielone zostały dwoma negatywnymi testami.

 

Źródło: Radio Zet, Wirtualna Polska, Polsat News

Foto: You Tube/ Onet News (zrzut ekranu)Komentarze