Łukasz Szumowski przekazał co czeka nas po Wielkanocy. Wielu będzie ZAŁAMANYCH!

Łukasz Szumowski przekazał co czeka nas po Wielkanocy. Wielu będzie ZAŁAMANYCH!

Telewizja Polsat przekazał informacje, jakie przekazał minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wiemy co czeka Polaków po Wielkanocy. Wielu będzie załamanych.

Telewizja Polsat poinformowała o słowach, jakie padły z ust ministra zdrowia. Wiele osób zastanawiało się jak będą wyglądać święta Wielkanocne w tym roku. Podczas gdy ich bieg stał się wręcz przesądzony wielu zastanawiało się czy sytuacja epidemiczna unormuje się tuż po nich, Niestety, wypowiedź Szumowskiego nie pozostawia żadnych złudzeń.

 

ZOBACZ TAKŻE: FATALNE wieści ministra pracy! Pod koniec 2020 r. liczba bezrobotnych w kraju wzrośnie o…

 

Walka z koronawirusem nie tylko w Polsce ale i w całej Europie trwa od kilku tygodni. Jak na razie nie zapowiada się by sytuacja miałaby się zmienić.  Polacy są tym mocno zmartwieni albowiem z dnia na dzień pogłębia się kryzys gospodarczy. Wiele przedsiębiorców zdecydowało o zamknięciu swoich działalności. Zamknięto lokale usługowe, rozrywkowe, wstrzymano loty. Wszystko to złożyło się na to, że nad gospodarką kraju zawisł wielki znak zapytania.

 

Wydłużenie zamknięcia szkół oraz lokali usługowych do Wielkanocy uświadomiło wszystkich, że jesteśmy daleko od powrotu do normalności. W programie „Gość Wydarzeń” minister zdrowia Łukasz Szumowski został zapytany przez Bogdana Rymanowskiego, czy istnieje możliwość, by po świętach rząd chociaż w pewnym stopniu zniósł  obostrzenia. To w dużym stopniu odciążyło by gospodarkę i służbę zdrowia. Niestety Łukasz Szumowski jednogłośnie stwierdził, że jest to niemożliwe.

 

Stoimy naprawdę na brzytwie. To taniec na brzytwie. Jeżeli państwo się zapadnie, nie będzie miało pieniędzy na leczenie onkologiczne, hematologiczne, pediatryczne, to umrze przez to więcej osób, niż na koronawirusa. Z drugiej strony nie możemy pozwolić sobie na całkowite uwolnienie tych rygorów. Bo będziemy mieli armagedon i trudne decyzje zrzucone na barki medyków: kogo ratować, a kogo nie. powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski

 

źródło: polsat news,

fot. youtubeKomentarze