ŁYSI mężczyźni są bardziej podatni na KORONAWIRUSA? Zaskakujące wyniki badań!

Jak wykazały badania przeprowadzone przez ekspertów z Brown University w USA, łysi mężczyźni mogą mieć większe ryzyko zarażenia koronawirusem niż panowie o bujnej czuprynie. Dlaczego?

Łysi są bardziej podatni na COVID-19?

Jak pokazują ostatnie badania, łysi mężczyźni mają większe ryzyko zarażenia koronawirusem. Głównym winowajcą są męskie hormony płciowe zwane androgenami, w tym także testosteron.

Badanie

Naukowcy zauważyli, że sporą część pacjentów z COVID-19 stanowią łysi mężczyźni i postanowili przeprowadzić szczegółowe badanie, aby wykazać, na ile czynnik ten może zwiększać ryzyko zarażenia koronawirusem. Przypuszczenia badaczy okazały się słuszne.

Winne są androgeny

W toku badań odkryto, że na przebieg koronawirusa mają wpływ męskie hormony płciowe, czyli androgeny. Jak wiadomo, wysoki poziom androgenów powoduje łysienie. Okazało się, że zwiększa on także zdolność koronawirusa do atakowania ludzkich komórek.

Wykazano, że łysi mężczyźni stanowili 79 proc. wszystkich chorych, którzy trafiali do szpitali z powodu COVID-19 w trzech szpitalach w Madrycie. Jak się okazuje, kobiety które tracą włosy z powodu androgenów, także są bardziej podatne na ciężki przebieg choroby.

Źródło: Fakt

Zdjęcie: PixabayKomentarze