Ma 14 lat, a już łamie prawo! Poszła na skwerek i…

Ma dopiero 14 lat, a już wkroczyła na złą ścieżkę. Poszła na skwerek i zaczęła łamać prawo. Sprawa szokuje, bo były z nią jeszcze dwie inne osoby.

Na ławce na skwerku przy Żeromskiego 15 w Warszawie trzy osoby piły alkohol. Wśród nich była czternastolatka!

– Spożywania alkoholu w miejscach publicznych zakazuje również prawo. Jeśli miejsce nie jest specjalnie do celu spożywania wyznaczone – do ceny napoju można dopłacić dodatkowe 100 zł mandatu – informuje warszawska Straż Miejska.

Na miejsce przybyli strażnicy. Zastali smutny widok. Nastolatka była pod wpływem alkoholu.

Fot. Pixabay

W takich sytuacjach na miejscu musi zjawić się Policja. Funkcjonariusze podejmują czynności w związku z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Mundurowi dotarli na skwerek i zabrali nastolatkę na komisariat.

Od początku roku szkolnego strażnicy już 181 razy interweniowali wobec nieletnich uczniów, którzy pili alkohol, palili papierosy lub poszli na wagary.

Warto wspomnieć o podobnej sytuacji. Dziewczynki chciały być starsze niż w rzeczywistości, bo marzyły im się niedozwolone rzeczy. Właśnie dlatego postanowiły zrobić coś szokującego!

Rano strażnicy miejscy z V Oddziału Terenowego w Warszawie patrolowali Lasek Lindego. Zauważyli, że przebywają w nim dwie młode dziewczyny. Jedna z nastolatek paliła papierosa, ale gdy zobaczyła mundurowych, natychmiast go wyrzuciła….

Zobacz także: Doda kusi ciałem! Takiego zdjęcia jeszcze nie było!

Fot. PixabayKomentarze