Magdalena Ogórek NIE DAŁA NA WOŚP! Ale… się pomodliła!

Magdalena Ogórek prezenterka telewizyjna, doktor nauk humanistycznych, ale również kandydatka na prezydenta RP w 2015, która startowała z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 

 

Magdalena ogórek nie wspiera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? 

Ostatnio w sieci pojawiło się kontrowersyjne wyznanie pani Magdaleny Ogórek. Publicystka wyznała, że nie wsparła w tym roku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdobyła się jednak na inny, szlachetny gest. Niestety, internauci nie docenili jej „miłosierdzia”. Pojawił się również zarzut z ich strony, jakoby Ogórek w przeszłości była bardziej postępowa i chętna do pomocy chorym dzieciom.

Przypominamy, że założeniem 28. Finału WOŚP była zbiórka pieniędzy na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Część zebranej kwoty ma również trafić do Australii, kraju, który obecnie zmaga się z niebezpiecznymi pożarami. Najnowsze doniesienia sugerują, że w związku z panującą tam sytuacją zginęło ponad miliard zwierząt.

 

 

Niechęć Magdaleny Ogórek do fundacji Jurka Owsiaka. 

Swoją niechęć do WOŚP publicystka wyraziła już w zeszłym roku. Opublikowała wówczas na swoim koncie na Twitterze nieprawdziwy news o tym, że finał w Lublinie się nie odbędzie.”Lublin będzie w tym roku Owsiak-free” – pisała na swoim panelu niedoszła pani prezydent RP.

W dniu, w którym odbywał się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy większość znanych celebrytów, dziennikarzy i artystów zachęcała do wspierania potrzebujących maluchów. Pani Magdalena pochwaliła się natomiast, że jej Twitterowe konto śledzi już 144 tysiące obserwujących.

„Kłaniam się nisko. W nocy twitterowy licznik pokazał mi 144 tysiące obserwujących. Dziękuję”- napisała publicystka.

 

Korzystając z okazji, jeden z użytkowników sieci postanowił zadać pani Magdalenie dość niezręczne pytanie.

W jaki sposób wsparła pani WOŚP – pytał obserwujący.

Modlitwą – odparła Ogórek.

 

Jej odpowiedź nie spodobała się Polakom. Internauci nie kryli swojego oburzenia, dlatego postanowili dać do myślenia niedoszłej prezydent RP.

 

„Dzieciakom potrzebne są lekarstwa i sprzęt. Rząd tego nie zapewnia. Modlitwa ich nie wyleczy”,

„(…)Kiedyś była bardziej postępowa i wspierała WOŚP. Teraz niestety wiąże się to z odwagą”.

Zobacz też: Jurek Owsiak pobił rekord! WOŚP zebrała aż…

Zdjęcie: Youtube

 

 

 

 Komentarze