Makabryczne odkrycie nad Bugiem. Znaleziono tam MARTWE BOCIANY oraz…

Makabrycznego odkrycia dokonano nad Bugiem. O zdarzeniu natychmiast poinformowano Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

W Drohiczynie nad Bugiem odkryto kilkanaście martwych ptaków. Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, poinformowało, że ptaki mogły zostać otrute. 

 

Na Podlasiu znaleziono bielika, bociana i 11 kruków. Nie ma jeszcze pewności, że to co się wydarzyło to na pewno otrucie, ale okoliczności zdarzenia, a także np. ułożenie ciał ptaków, świadczą o tym, że ktoś je zabił.

 

„Pewności jeszcze nie mamy, w związku z tym, że nie przeprowadziliśmy badań toksykologicznych. Natomiast ułożenie ciał tych ptaków i ogromna liczba gatunków, które żywią się padliną, wskazują na to, że są to ofiary zatrucia. To co tam się dzieje, to nie jest czynnik naturalny.”

– mówi Adam Zbyryt dla Radia Białystok.

 

To nie pierwszy taki przypadek.

 

Adam Zbyryt podkreślił, że nie byłby to pierwszy taki przypadek. Podobna sytuacja miała miejsce w 2018 roku, wtedy również znaleziono kilkanaście martwych kruków, ofiarą trucia padł też przypadkowo pies.

 

Polskie Towarzstwo Ochrony Ptaków o sytuacji poinformowało Urząd Gminy i Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Jeżeli  badania toksykologiczne potwierdzą przypuszczenia, że ptaki były otrute, sprawa zostanie zgłoszona na policję. Sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Otruty bielik, bocian i 11 kruków na Bugiem koło Drohiczyna. Dwa dni temu otrzymaliśmy informację o makabrycznym…

Gepostet von PTOP – Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków am Freitag, 17. April 2020

 

ZOBACZ TEŻ:Floryda: Władze otworzyły plażę. Takiej reakcji ludzi nikt się nie spodziewał!

 

Źródło:02

Źródło zdjęć:FacebookKomentarze