Makabryczne sceny na fermie norek. Zwierzęta zabijane wyjątkowo brutalnie (WIDEO)

Do szokujących zdarzeń doszło na fermie norek we wsi Długie Stare koło Leszna. Dopuszczono się tam masowego uboju zwierząt łamiącego wszelkie standardy. Nagranie ujawniające to makabryczne postępowanie opublikowało Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

 

W sieci zamieszczone zostało przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki nagranie ukazujące horror norek. Miał on miejsce we wsi Długie Stare koło Leszna. Na fermie w tamtejszej miejscowości założone zostały ukryte kamery na przełomie listopada i grudnia tego roku. Udokumentowały one wyjątkowo bestialski ubój zwierząt.

 

Jak ukazano na nagraniach norki na tamtej fermie wrzucane były do skrzynek, w których je gazowano. Zwierzęta tym samym giną w długi i bolesny sposób. Przez kilka pierwszych minut norki są aktywne. Biegają po skrzynce i próbują z niej uciec. Po jakimś czasie konają jednak w cierpieniu. Te, którym udało się przeżyć były dobijane jeszcze brutalniej. Używano do tego metalowego prętu bądź uderzano zwierzęciem o drewniany legar.

 

Swojego oburzenia na tę sprawę nie kryła Bogna Wiltowska. Jest ona dyrektorką do spraw śledztw i interwencji Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Według niej zwierzęta są wrzucane do skrzynki bardzo niedbale. Poza tym niektóre norki są dobijane poprzez uderzenie, a nawet przydeptanie.  „Takie praktyki nie mają prawa mieć miejsca. To kolejne śledztwo, które pokazuje skalę cierpienia zwierząt na legalnie działających fermach futrzarskich” – powiedziała.

 

Stowarzyszenie Otwarte Klatki tym samym ponownie apeluje do rządu o zakazanie hodowli zwierząt dla futra. Według niego problem hodowli zwierząt jest systemowy i niezależnie od rozmiaru fermy zwierzęta cierpią. Bogna Wiltowska podkreślała również, że norki konają w taki sposób niezależnie od rozmiarów fermy. hodowcy zwierząt oczywiście temu zaprzeczają. Twierdzą, że nie na wszystkich fermach dochodzi do takiego precedensu. Większość z nich mówi zresztą, ze zwierzęta są zabijane humanitarnie. W związku z tym twierdzą, że usypiają norki.

 

 

Źródło: Radio Zet

Foto: You Tube/ Otwarte Klatki (zrzut ekranu)

 

Komentarze