Malował STODOŁY. Teraz postanowił zrobić… (FOTO)

Malowanie stodoły nie wydaje się niczym szczególnym. A jednak!

Arkadiusz Andrejkow zrobił z tego prawdziwą sztukę. Stodoły przez niego ozdobione zyskują unikalny, artystyczny wgląd.

 

Stodoła – a co to?

Ponieważ większość z nas życie w miastach, dlatego małe przypomnienie. Stodoła to budynek gospodarski służący do przechowywania zboża, a także siana i słomy.

Dawne stodoły podzielone były na trzy części. W środkowej odbywało się m. in. młócenie zboża i inne prace. Dwie pozostałe to sąsieki, gdzie składowano zboże i siano.

 

Sztuka w stodole

Tak więc ze względu na użytkowy charakter, stodoła nie wydaje się powiązana ze sztuką. Jednak Arkadiusz Andrejkow miał inne zdanie na ten temat i stworzył unikalny projekt pt. Cichy Memoriał.

Zaczął malować stodoły, ale nie w dowolny sposób, tylko związany z historią danego miejsca.

 

Cichy Memoriał

Każdy „obraz” to wspomnienie. Na przykład:

 

„Wczoraj malowałem w kolejnej wsi na trasie Sanok—->Przemyśl. Oto jaki opis fotografii, która był inspiracją do obrazu otrzymałem od Pani gospodyni:

Zdjecie przedstawia rodzine Dedio. Mikolaj i Anna Dedio wraz z dziecmi. Najstarszy syn w tym roku obchodzi 100 urodziny, pieciu mlodszych braci juz nie zyje. Najmlodszy Emilian ktory lezy u dolu zdjecia to moj tato. Bardzo madry, kochany, szanowany czlowiek, imie po nim nosi moj wnuk. Stodola i dom zostala wybudowana wlasnie przez dziadka Mikolaja”

 

cichy memoriał
Przemyśl – facebook.com/andrejkowarkadiusz

 

Albo taka historia:

„Już drugi raz miałem przyjemność malować w Bziance. Deskal przedstawia Jana Przybyła syna Jakuba żyjącego i pracującego na roli na 7ha gospodarstwie. W rodzinie od wielu lat były motory marki Jawa 250,
Junak ETZ 250 , Drakstar 750 aktualnie Transalp 700.

Tutaj dziadek obecnego właściela z 1958 roku na Junaku wrócił na swoje pdwórko.”

 

cichy memoriał
Bzianka – facebook.com/andrejkowarkadiusz

 

Teraz postanowił zrobić…

Prace Arkadiusza robią wrażenie. Jednak nie każdy z nas ma stodołę, by zaprosić artystę do współpracy i podziwiać jego dzieło. Dlatego Andrejkow  postanowił wydać kalendarz ze swoimi pracami! Jak sam pisze:

 

„Niespodzianka dla fanow mojej twórczości na stodołach. Kalendarz na 2020 roku z pracami projektu Cichy Memoriał, które zostały wykonane na przestrzeni ostatnich trzech lat. Nowe fotografie w ujęciach Arkadiusz Grzyb Fotografia.

13 stron w formacie A3, papier 250g.
Cena 35 zł plus koszt wysylki (10 zł). Każdy egzemplarz będzie bezpiecznie zapakowany w kartonowe pudełko. Taki zestaw może również stanowić idealny prezent dla bliskiej osoby. Wszystkie kalendarze będą sygnowane moim podpisem.

Zamówienia można składać w wiadomości prywatnej na moim funpageu lub wysyłając maila na arkadiuszandrejkow@gmail.com.”

 

Zachęcamy zatem do zakupu tego wyjątkowego wydawnictwa!

Czytaj także: Chodakowska pokazała swoją lodówkę – jej zawartość szokuje!

facebook.com/andrejkowarkadiusz

 

 

 Komentarze