Mały Antoś z akcji #BojeSieCiemnosci rzeczywiście istnieje! Prokuratura zatrzymała organizatora zbiórki. Wyjaśniamy jak było naprawdę

Niedawno pisaliśmy o fałszywej zbiórce pieniędzy na leczenie Antosia cierpiącego na nowotwór oczu. W inicjatywę włączyło się wiele osób, również gwiazdy, sportowcy i dziennikarze. O oszustwie pisaliśmy w poniedziałek TUTAJ. Tymczasem organizator zbiórki został zatrzymany przez policję.

 

Marcin S. prowadził zbiórkę przez jeden z portali internetowych. Udało mu się wyłudzić 500 tysięcy złotych. Został zatrzymany w środę, dziś ma złożyć zeznania. Prokuratura we Wrocławiu, która prowadzi sprawę ustaliła, że rzeczywiście istnieje dziecko o podanym imieniu i nazwisku. Zgadza się rok i miesiąc urodzenia. Dziecko jest jednak zdrowe, a jego rodzice nigdy nie prosili o pomoc.

 

O możliwym oszustwie w sobotę na Facebooku zaalarmowała fundacja „Siepomaga”. „Kilka miesięcy temu otrzymaliśmy zgłoszenie na siepomaga.pl. Po weryfikacji zostało ono odrzucone. I na dzień dzisiejszy (…) również byśmy je odrzucili. Według nas jest to oszustwo.”

 

Prokurator Małgorzata Klaus poinformowała, że wstępnie oszacowano, iż podczas tej zbiórki wyłudzono nie mniej niż 200 tysięcy złotych.

 

kd, źródło: rmf24, facebookKomentarze