Wiele pytań i mało odpowiedzi….czy nowa szczepionka będzie bezpieczna?

Koncern farmaceutyczny ze Stanów Zjednoczonych Ameryki – firma Pfizer poinformowała, że ich ekperymentalna szczepionka na Covid-19 jest skuteczna w 90%.

Wyniki zostały uzyskane w wyniku badania przeprowadzonego na dużej grupie osób. Dodatkowo firma przekazala, że jest w stanie wyprodukować kilkadziesiąt milionów sztuk leku do końca roku. W 2021 liczba dawek może przekroczyć miliard.

W komunikacie podkreślono także, że nie stwierdzono skutków ubocznych użycia szczepionki. Koncern już w tym miesiącu będzie chciał uzyskać pozwolenie na obrót na terytorium USA. W dalszej cześci informacji podano, że dawki zostały zaaplikowane 43 tysiącom ochotników. Prezes Pfizer Albert Bourla tak ocenia to przełomowe odkrycie:

Osiągamy ten decydujący kamień milowy w naszym programie szczepionek w czasie, gdy wskaźniki zakażeń biją kolejne rekordy, szpitale są bliskie braku mocy, a gospodarki walczą o ponowne otwarcie. Dzięki dzisiejszym wiadomościom jesteśmy o krok bliżej do zapewnienia ludziom na całym świecie tak potrzebnego przełomu. Pomoże  to zakończyć ten globalny kryzys zdrowotny

Pfizer jest amerykańskim koncernem założym w 1849 roku. Od wielu lat współpracuje z WHO i rządami wielu krajów świata.

 

Komentarze