Marek Suski MASAKRUJE PO! „Trzymam kciuki za Borysa Budkę, żeby…”

Poseł PiS Marek Suski w dosadnych słowach powiedział w TV Republika co myśli o przewodniczącym PO. „Trzymam kciuki za Borysa Budkę, żeby przetrwał i pogrążył Platformę Obywatelską do końca”-skwitował Suski.

Zdaniem prominentnego działacza PiS, Platforma Obywatelska pod rządami Borysa Budki straci obecny elekorat i zostanie czwartą siłą w polskim parlamencie. Na słabości obecnie największej partii opozycyjnej zyska Nowa Lewica. W ostatnim czasie co raz bardziej widać zbliżenie Lewicy z PiS-em, egzotyczny sojusz w kwestii funduszu odbudowy może w przyszłości przerodzić się w coś silniejszego, jak choćby wspólna koalicja.

Wtorkowe głosowanie nad Funduszem Odbudowy pokazały animozje w Zjednoczonej Prawicy. Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry nie poparła projektu, bez głosów ziobrystów projekt mógłby upaść. PiS i Gowinowcy postanowili szukać poparcia u opozycji. Nieoczekiwanym sojusznikiem okazała sie Nowa Lewica, która postanowiła poprzeć ustawę, jeżeli do projektu zostaną wpisane jej postulaty. Rząd postanowił zaakceptować propozycję dotyczące: dofinansowania szpitali powiatowych, budowy kilkudziesięciu tysięcy mieszkań oraz wsparcia dla samorządów. KO w której składzie znajduje się Platforma od samego początku ostro krytykowała Lewicę.

W niedzielę na antenie TV Republika Marek Suski w dosadnych powiedział co myśli o przyszłości PO:

Myślę, że elektorat przejdzie z Platformy do Lewicy. Okaże się, że PO jest nie trzecią, a czwartą siłą polityczną […] Trzymam kciuki za Borysa Budkę, żeby przetrwał i pogrążył PO do końca (…) Dzisiaj Lewica wybrała swoją drogę, stąd moim zdaniem spadek sondaży Koalicji Obywatelskiej

W tym tygodniu ukazać ma się list senatorów i posłów KO i PO, który skierują do różnych osób z partii. Apelują w niej o podjęcie debaty na temat przyszłości i przemian wewnątrz partii. Według autorów brak zmian przyczyni się do marginalizacji partii.

Źródło: radio zet

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze