42 zł. emerytury z ZUS-u. A ile Włodarczyk dostaje od Niemców?!

68-letni Marek Włodarczyk w Polsce znany jest z serialu „Kryminalni” czy „BrzydUla”. Jednak aktor przez wiele lat pracował także w Niemczech – grał tam w teatrze oraz w wielu filmach i serialach.

Tam związał się z Karen Friesicke, z którą ma dwóch synów. Para rozstała się prawdopodobnie w 2005 roku, bo wtedy Marek Włodarczyk na dwa lata wrócił do Polski. Jednak od 2007 roku znów na stałe mieszka w Niemczech. Tymczasem jego była partnerka w 2015 roku popełniła samobójstwo….

 

Podobnie jak wielu innych ludzi sceny, Włodarczyk od ZUS-u dostaje bardzo niską emeryturę, bo jest to 47 zł. Ma jednak też drugie świadczenie – wypracowane na Zachodzie. Ile dostaje od Niemców?

 

https://www.facebook.com/Marek-W%C5%82odarczyk-1860534994163418

 

Aktor jest świadomy, że w pracując w Polsce na umowy zlecenie lub umowy o dzieło – nie miał odprowadzanych składek. Nie ma więc co liczyć na wysokie świadczenie z ZUS.

W Niemczech natomiast składki są odprowadzane od wszystkich umów. Tym samym tamtejsze świadczenie jest wyższe niż polska emerytura.

 

Ile Włodarczyk dostaje od Niemców?

 

Konkretnie nie podał, natomiast można się domyślać, że jest to kwota wystarczająca na przyzwoite życie:

 

Ta niemiecka jest trochę lepsza, choć też bez szaleństw. Na szczęście tam prawo wygląda inaczej niż u nas. Pracodawca musi odprowadzać wszystkie składki od wynagrodzenia aktora.

– powiedział w rozmowie z Se.pl

 

Ponadto aktor – choć ma już wiek emerytalny – to nadal jest aktywny zawodowo, więc zamierza pracować, dopóki zdrowie i siły mu na to pozwolą.

 

>>>Zygmunt Chajzer zobaczył CO dzieje się na komuniach: „to jest straszne, okropne”

Komentarze