MARIHUANA dostępna na RECEPTĘ! Może ją wypisać lekarz…

Pierwsze dwa lecznicze produkty z marihuaną mogą być po raz pierwszy wypisywane na receptę.

Chodzi dokładnie o dwa konkretne produkty z konopi indyjskich.

 

Są to: Aurora High CBD Oil Drops i CannEpil, które będą dostarczane przez firmy: Aurora Cannabis Enterprises Inc i MGC Pharmaceuticals.

 

„Dwa lecznicze produkty z konopi indyjskich po raz pierwszy mogą być legalnie przepisywane niektórym pacjentom w Irlandii”–  poinformował oficjalnie  Thejournal.ie

 

Pilotażowy „Medical Cannabis Access Programme”, pozwalający na przepisywanie produktów z marihuaną do celów medycznych, potrwa 5 lat.

Medycznej marihuany nie będzie mógł wydać na receptę lekarz pierwszego kontaktu. Decyzję o przepisaniu pacjentowi medycznej marihuany może podjąć jedynie lekarz specjalista. Ma to dotyczyć wyłącznie sytuacji, kiedy inne możliwości leczenia zostały wyczerpane.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Uważaj! Ten popularny produkt uzależnia równie mocno, co TWARDE NARKOTYKI…

 

 

Nowe prawo ma przede wszystkim pomóc dzieciom z rzadkimi, ciężkimi postaciami epilepsji. Na terapii skorzystają także dorośli, którzy cierpią na nudności spowodowane chemioterapią oraz pacjenci chorzy na stwardnienie rozsiane.

 

Pierwsza licencja na medyczne zastosowanie oleju z konopi została wydana w Irlandii w grudniu 2016 r., aby umożliwić dwuletniemu chłopcu kontynuację leczenia rozpoczętego w USA w stanie Kolorado.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Farbujesz i prostujesz włosy? Możesz zachorować na raka (…)!

 

Źródło:londyneknet/ pixabayKomentarze