Martyna Wojciechowska wspiera owdowiałą Justynę Kowalczyk: „wiem, że jest Ci…”

Mąż Justyny Kowalczyk (40 l.), Kacper Tekieli zginął w szwajcarskich Alpach. Do tragedii miało dojść podczas próby zdobycia szczytu Jungfrau.

Kacper Tekieli był wspinaczem i alpinistą. Od kilku dni przebywał w Szwajcarii, gdzie wspinał się na kolejne szczyty. W Szwajcarii przebywa także jego żona – Justyna Kowalczyk i syn Hugo.

Na wieść o tragedii, głos zabrała Martyna Wojciechowska, która wiele lat temu również została sama z dzieckiem.

 

instagram.com/martyna.world/; instagram.com/justyna.kowalczyk.tekieli/

 

Martyna Wojciechowska wspiera Justynę Kowalczyk

 

48-letnia Wojciechowska była związana z płetwonurkiem Jerzym Błaszczykiem, z którym ma córkę Marię (ur. 2008). Mężczyzna zmarł w 2016 roku z powodu nowotworu.

I tak, gdy tylko podróżniczka dowiedziała się o śmierci Kacpra Tekieli, zamieściła pożegnanie wspinacza oraz słowa wsparcia dla Justyny Kowalczyk.

 

Czasem nawet wielkie doświadczenie, szacunek do gór i uważność nie są w stanie ochronić człowieka.

 

Brak mi słów…
KACPER TEKIELI NIE ŻYJE.
Wybitny alpinista zginął w Alpach Szwajcarskich. Prywatnie mąż Justyny Kowalczyk, tata 1,5 rocznego Hugo i jeden z najcieplejszych, najwspanialszych i najpiękniej uśmiechniętych ludzi na świecie💔
Był wyjątkowy, kochał góry całym sercem. Wczoraj Natura zatrzymała go w nich na zawsze.

– napisała.

 

Następnie zwróciła się do owdowiałej Justyny:

 

Justyna, wiem, że jest Ci bardzo bardzo ciężko.
Przytulam mocno.

 

Przypomnijmy, że Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli ślub wzięli w 2020 roku. Ich syn Hugo na świat przyszedł w 2021 roku. Było to więc młode małżeństwo i nikt nie spodziewał się, że zostanie zakończone tak nagle.

 

Kacper i Justyna, wrzesień 2022 – https://www.instagram.com/justyna.kowalczyk.tekieli/

 

Oświadczenie szwajcarskiej policji

 

Jak informuje Interia, w Szwajcarii trwają czynności identyfikacyjne dotyczące zmarłego. Tamtejsza policja wydała oświadczenie bez personaliów ofiary lawiny.

 

Policja kantonu w Bernie otrzymała zgłoszenie w środę, 17 maja 2023 r., około godziny 16:30, że w Stechelbergu (gmina Lauterbrunnen) zaginął narciarz. Mężczyzna był sam na wycieczce narciarskiej w regionie Jungfrau, kiedy miał wypadek w rejonie Rottalsattel z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn. Natychmiast tego samego dnia przeprowadzono lot poszukiwawczy, ale mężczyzny nie udało się odnaleźć. Poszukiwania wznowiono w czwartek 18 maja 2023 r. W końcu ratownikom udało się zlokalizować mężczyznę w obszarze poniżej Rottal Couloir.

 

Polska ambasada spodziewa się otrzymać oficjalne informacje w piątek.

 

>>>Wyszedł pobiegać. Nagle coś trafiło go w głowę!

Komentarze