Martyniuk WALCZYŁ o życie.„Niestety lekarze źle…”

Te wiadomości zupełnie rozbiły miliony fanów Zenka w całym kraju. Chodzi o jego poważną chorobę i wydarzenia w szpitalu. 

Zenek Martyniuk jest bezsprzecznie królem muzyki disco polo. Lider grupy Akcent karierę zaczął ponad 30 lat temu, jednak największa popularność przypadła mu w ostatnich kilku latach. Kto z nas nie zna hitu śpiewanego m.in. przez reprezentację Polski w piłce nożnej „Przez twe oczy zielone”. Ponadto nie można przejść obojętnie obok takich hitów jak „Przekorny los”, „Królowa nocy” czy „Gwiazda.

 

 

Niestety nie zawsze wszystko układa się pomyślnie. Fani Zenona Martyniuka dowiadując się o jego fatalnym stanie nie wiedzieli co robić. Informacje ze szpitala były ciosem dla wszystkich. Lekarze postawili złą diagnozę i Zenek…

…musiał walczyć o życie w szpitalu. Na szczęście walkę wygrał. Jak wiadomo w 2015 roku z powodu ataku wyrostka robaczkowego trafił w ostatniej chwili do szpitala. Wcześniej lekarze nie stawiali odpowiedniej diagnozy. Na szczęście zareagowała żona Zenka – Danuta. Kobieta była pielęgniarką. Żona Zenka o 4 nad ranem widząc zwijającego się z bólu męża od razu wezwała pogotowie. 

 

 

-Lekarze postawili złą diagnozę. Nikt nie powiedział o możliwości wyrostka robaczkowego. Dobrze, że Zenek ma taką żonę. Mogło skończyć się tragedią. – mówi przyjaciel Martyniuków.

 

– Zenek narzekał bardzo na bóle brzucha. Pojawiły się też wymioty. Od razu pomyślałam, że to może być wyrostek. Sama również przez to kiedyś przechodziłam – mówiła wówczas Danuta Martyniuk.

 

-Zenek miał bardzo wysoką leukocytozę i podwyższoną bilirubinę. Nawet białka oczu miał już zażółcone. Czekaliśmy chwilę na tomograf, potem Zenek trafił na stół operacyjny. To był ostatni moment. Wyrostek pękł i doszło do zapalenia otrzewnej” – mówiła ponad 4 lata temu Danuta Martyniuk rozmawiając z „PoloTV”.

 

Fot. YouTubeKomentarze