Masło lepsze niż olej kokosowy? Musisz przeczytać TĘ WYPOWIEDŹ DIETETYKA!

Często słyszy się o pozytywnych aspektach spożywania oleju kokosowego. Czy rzeczywiście jest on lepszy niż masło? A może wręcz przeciwnie? Jakiś czas temu dietetyk Urszula Somow wzięła udział w jednym z nagrań live organizowanym przez program Dzień dobry TVN.

Specjalistka przekonywała wówczas, że olej kokosowy nie jest zbyt prozdrowotnym produktem. Przyznała też, że nie jest on trujący dla naszego organizmu, jest jednak pewne ale…

Olej kokosowy posiada dużo kwasów tłuszczowych nasyconych, posiada ich więcej niż masło. Dlatego jeśli wydaje się nam, że masło nie jest dietetyczne, to olej kokosowy jest jeszcze mniej dietetyczny. Nasycone kwasy tłuszczowe nie są korzystne dla naszego zdrowia, zwłaszcza spożywane w nadmiarze. Dodatkowo olej kokosowy jest bardzo kaloryczny – mówi dietetyk Urszula Somow.

Na koniec specjalistka podzieliła się swoją cenną radą. Przekonuje ona, by nie wierzyć w prozdrowotne właściwości oleju kokosowego.

Moja rada jest taka – jeżeli chcemy coś usmażyć na szybko i chcemy użyć oleju kokosowego, bo daje aromat, to go użyjmy. Ale nie dorabiajmy teorii, że jest to prozdrowotne, bo nie jest!

Źródło: Dzień dobry TVN

Zdjęcie: Pixabay

Zobacz też: Te znaki zodiaku TO NAJLEPSI KOCHANKOWIE! Sprawdź, czy jesteś na liście

Komentarze