Masowo znikają z aptek! Czy rzeczywiście ZATRZYMUJĄ WIRUSY?

Rozprzestrzeniający się koronawirus z Wuhan wpływa na to, że z aptek znikają masowo pewne produkty! Czy rzeczywiście potrafią one uchronić przed wszelkimi wirusami?

Zdaniem farmaceutów zapotrzebowanie na ten produkt wzrósł nawet 10-krotnie po tym, jak pojawiły się doniesienia o koronawirusie z Chin.

 

Sami dystrybutorzy sprzętu medycznego przyznają, że w magazynach zaczyna brakować towaru i maseczki trzeba w dużych ilościach sprowadzać z zagranicy.

 

W błyskawicznym tempie poszerzyła się oferta maseczek antywirusowych na Ceneo. W ciągu 7 dni liczba ofert z takimi produktami wzrosła aż o kilkadziesiąt procent w porównaniu do ubiegłego tygodnia.

 

Czy maski ochronne rzeczywiście chronią przed infekcjami?

 

Tego typu maseczki ochronne nie stanowią 100 procentowej ochrony przed obecnymi w powietrzu patogenami, a w szczególności przed wirusami. Przede wszystkim dlatego, że wirusy mogą wnikać do naszego organizmu także przez oczy – trzeba by je dodatkowo zabezpieczyć, a ponadto przynajmniej większość tego typu maseczek jest skonstruowana w zbyt prosty sposób, aby filtrować powietrze, usuwając z niego wszystkie wirusy.

 

ZOBACZ TEŻ:Tyle płacą za TESTOWANIE żelu antykoncepcyjnego dla mężczyzn!

 

Maski antywirusowe zmniejszają jedyne ryzyko infekcji, a więc w tym przypadku sprawdzają się idealnie także  w przypadku zanieczyszczonego powietrza przez smog. Niwelują i ograniczają w znaczny sposób przedostawanie się groźnych substancji do układu oddechowego.

 

 

Źródło:zdrowepasje/pixabayKomentarze