Masz ją w swoim domu? W popularnej PRZYPRAWIE wykryto SALMONELLĘ!

Uwaga na ten produkt! Popularna, suszona przyprawa dostępna w większości sklepów została całkowicie wycofana z obiegu. Wykryto w niej salmonellę!

Badanie próbek tego produktu, który był importowany przez firmę Acor Sp. z o.o., z Egiptu wykazały obecność bakterii Salmonella. Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała zalecenie całkowitego wycofania partii produktu z obrotu.

 

„Zgodnie z ustaleniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, podmiot P.P.H.U. MAGRAMA użył ww. partii bazylii do produkcji przyprawy Bolinero – suszonej bazylii marki własnej firmy Netto Sp. z o.o. Chodzi o dwie partie pakowane po 15 g o numerach: 19.11 oraz 19.12, z datą minimalnej trwałości 31.08.2021. Sklepy Netto, do których dostarczony został produkt, zobowiązane są do wstrzymania dalszej sprzedaży”- czytamy informację podaną przez Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które monitorują proces wycofywania zakwestionowanych partii.

 

Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis wycofanego produktu:

 

Produkt: Bazylia otarta

Importer: ACOR Sp. z o.o., ul. Rawicka 43, 63-700 Krotoszyn

Zakład Konfekcjonujący: P.P.H.U. MAGRAMA, ul. Zaściankowa 48, 71-230 Szczecin

Dystrybutor: NETTO Sp. z o.o., ul. Motaniec 34, 73-108 Kobylanka

Numery partii: 19.11 oraz 19.12

Data minimalnej trwałości: 31.08.2021

 

ZOBACZ TEŻ:TYLE zapłacili za pączki u Gessler. Niektórzy spadną z krzeseł.

 

„Bazylia suszona może być dodawana do produktów spożywczych i spożywana bez obróbki termicznej. Pałeczki Salmonella mogą przeżyć nawet po długotrwałym przechowywaniu suchego produktu, a po spożyciu przez człowieka wywołać zatrucia pokarmowe, szczególnie jeśli dodawane są do produktów gotowych do spożycia” – czytamy w komunikacie przedstawionym przez GIS.

 

ZOBACZ TEŻ:Szokujące wyznanie córki Stevena Spielberga! Wyjawiła, że jest aktorką filmów (…)!

 

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabayKomentarze