Masz Kartę Dużej Rodziny? Będą DUŻE zmiany!

Masz Kartę Dużej Rodziny? Przewidziano duże zmiany! O co chodzi? Co się stało? W czym rzecz? Okazuje się, że…

Karta Dużej Rodziny będzie niebawem dostępna w aplikacji mObywatel. Dzięki temu będzie mniej biurokracji i spore ułatwienia dla obywateli.

Dzięki karcie można korzystać ze zniżek w sklepach, lokalach gastronomicznych, parkach rozrywki. Już 8 155 partnerów oferuje zniżki w 28 658 lokalizacji.

Aktualnie jest 3 291 666 kart tradycyjnych i 992 440 elektronicznych.

– Podejmujemy szereg systematycznych działań służących poprawie sytuacji rodzin oraz obywateli, jednocześnie dążąc do zmniejszenia biurokracji poprzez wprowadzenie szeregu ułatwień tak dla obywateli, przedsiębiorców, jak i dla obsługujących ich urzędów. Nowelizacja ustawy o Karcie Dużej Rodziny jest jednym z przykładów takich działań – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zobacz także: To ona wygrała „The Voice Kids”! Ale SZOK!

Co tak naprawdę oznaczają zmiany? Chodzi o duże modyfikacje. Nie będzie trzeba składać wniosku. To niesamowite ułatwienie.

– Dotychczas posiadacze Karty Dużej Rodziny w wersji tradycyjnej musieli złożyć odpowiedni wniosek, by skorzystać z ich elektronicznej wersji. Wkrótce nie będzie to konieczne – dodała minister Maląg.

Zmiany są bardzo oczekiwane przez obywateli. Wszyscy skaczą pod sufit. Nie będzie już trzeba składać dodatkowych wniosków. Wszystko będzie działo się automatycznie.

Zobacz także: Rząd buduje WAŻNĄ obwodnicę! PiS obiecał ją przed wyborami!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze