Masz kłopoty finansowe przez epidemię? Możesz dostać 5 TYSIĘCY zł bezzwrotnej pożyczki!

Borykasz się z problemami finansowymi w związku z panującą epidemią? Możesz dostać nawet 5 tysięcy złotych bezzwrotnej pożyczki. Jak złożyć o nią wniosek?

Przedsiębiorcy, którzy zmuszeni są do zaprzestania zatrudniania pracowników mogą ubiegać się dodatkowe środki pieniężne, które mają na celu pomoc w prowadzeniu firmy. W ramach rządowej tarczy antykryzysowej 2.0 do Powiatowych Urzędów Pracy już teraz można złożyć wniosek o otrzymanie dofinansowania. Dodatkowe środki przydadzą się przede wszystkim na opłacenie podatków, czynszu lub składek ZUS w kwocie nieprzekraczającej 5 tysięcy zł.

 

ZOBACZ TAKŻE: Straciłeś pracę przez epidemię? W tych branżach zatrudnią Cię od ręki!

 

Z pożyczki mogą skorzystać przedsiębiorcy ale także osoby samozatrudnione, których liczba zatrudnionych w firmie wynosi nie więcej niż 9 osób. Aby otrzymać pieniądze należy spełnić dwa warunku. Po pierwsze, niezbędne do otrzymania gotówki jest prowadzenie działalności przed 1 marca 2020 r., a drugim – roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług nie powinien przekraczać 2 mln euro lub suma aktywów jego bilansu poniżej tej kwoty. Aby uniknąć zwracania pożyczonych środków pieniężnych, należy jedynie po 3 miesiącach od dnia jej przyznania nadal prowadzić działalność gospodarczą. Należy ten fakt odnotować w odrębnym dokumencie.

 

Jak złożyć wniosek o mikropożyczkę do 5 tys. złotych?

Ogromnym ułatwieniem w obecnej sytuacji jest to, że wniosek można złożyć online. Jest on dostępny na portalu praca.gov.pl w zakładce Tarcza Antykryzysowa. Pierwszym krokiem, który należy wykonać to wybranie zaznaczonego na żółto wniosku PSZ-PKDG. Po kliknięciu, trzeba pobrać „Załącznik do wniosku”, po wypełnieniu należy zapisać go w postaci pliku o rozszerzeniu PDF. W następnym kroku, musimy wybrać „Pobierz umowę” (jednak nie należy jej wypełniać, ani drukować). Następnie dochodzimy do pola „Adresat wniosku” (należy wybrać PUP zgodny z lokalizacją). Ostatnim krokiem jest naciśnięcie przycisku „Przejdź do edycji wniosku” , gdzie podajemy nasze dane osobowe.

 

źródło: praca.gov.pl , money.pl

fot. pixabay

Komentarze