Ciągle masz ochotę na słodycze? Poznaj 5 sposobów, by jeść ich mniej!

Każdy z nas ma ochotę na słodycze. W końcu towarzyszą nam one w życiu codziennym już od wczesnego dzieciństwa i są synonimem nagrody i pocieszenia.

Nie ma też nic złego w tym, by od czasu do czasu zjeść coś słodkiego. Jeśli to jednak słodycze stają się podstawą naszej „diety”, to jest to niepokojące i trzeba to zmienić.

 

Z pomocą przychodzi Ewa Chodakowska, która ma aż 5 sposobów to to, by jeść mniej słodkości.

Pierwsza metoda jest prosta, bo gdy mamy szafki pełne czekoladek, batoników i ciasteczek, to oczywiste, że je zjemy. Trenerka radzi:

 

1️⃣ Po pierwsze usuń je z zasięgu wzroku. Nie kupuj ich na zapas! Gromadząc słodycze w swoim domu niepotrzebnie wystawiasz siłę swojej woli na próbę.

 

Drugi aspekt to odpowiednia dieta. Jeśli organizmowi dostarczymy wszystkich niezbędnych składników, to nie będzie on „szukał” brakujących składników:

 

2️⃣Zadbaj o dobre zbilansowanie swojej diety. Jedz produkty, które są bogatym źródłem białka, takie jak ryby, strączki, jaja, mięso, nabiał. Pamiętaj też o błonniku. Niech w Twojej diecie nie zabraknie warzyw, owoców, pełnoziarnistych zbóż.

 

Według Ewy Chodakowskiej drakońskie diety czy głodówki nie są dobrym rozwiązaniem:

 

3️⃣Absolutnie nie stosuj głodówek i restrykcyjnych diet! Wiele osób doświadcza po nich bardzo silnej potrzeby porządnego najedzenia się produktami, które na diecie były „zakazane”. Często dotyczy to właśnie słodyczy. Najlepsza dieta to zbilansowana dieta z ewentualnie delikatnie obniżoną kalorycznością. Taki sposób odżywiania nie grozi niedoborami, a te też mogą sprzyjać zwiększonej ochocie na słodycze!!

 

Czwarty sposób jest całkiem przyjemny – możemy jeść słodkie produkty, ale zdrowe. Słodycze typu raw, suszone czy świeże owoce.

 

4️⃣Znajdź zdrowe zamienniki takie jak domowe desery na bazie suszonych owoców, orzechów, płatków owsianych, kasz. Dużo inspiracji znajdziesz na moim profilu – regularnie wrzucam tu przepisy na zdrowe słodkości. Idealnie będą też świeże owoce, bo to samo zdrowie! Każdego dnia powinnaś jeść co najmniej 2 porcje, przy czym jedna porcja to np. średnie jabłko, gruszka, banan, garść malin, truskawek.

 

 

Ostatnia rada trenerki tyczy się tego, w jakich sytuacjach sięgamy po słodkości? Być może jest to stres lub smutek? Warto wtedy odwrócić uwagę od słodyczy i poszukać ukojenia w innych zajęciach czy zachowaniach:

 

5️⃣Wypracuj odpowiednią dla siebie technikę radzenia sobie ze stresem czy trudnymi emocjami, bo wiele osób próbuje zwalczać je właśnie jedząc słodycze. Większość z nas w związku z obecną sytuacją doświadcza negatywnych emocji. Nie mamy wpływu na wszystko to, co dzieje się na świecie, ale mamy wpływ na to jak na to zareagujemy. Dbaj o dobry kontakt z bliskimi (choćby telefoniczny!), każdego dnia znajdź czas na głęboki oddech i czas tylko dla siebie, daj upust niechcianym emocjom robiąc trening! Sposobów jest wiele, znajdź taki, który będzie odpowiedni właśnie dla Ciebie ❤️

 

>>>Kasia Kowalska oszukiwała fanów w sprawie córki? Jest komentarz artystki!

 

fot/źródło: instagram

Komentarze