Masz pieprzyk w tym miejscu na ciele?! Wszystko wskazuje na to, że jesteś (…)!

Pieprzyki to zmiany skórne obecne na ciele każdego z nas. Większość z nich pojawia się z wiekiem pod wpływem zbyt nadmiernego eksponowania ciała na promieniowanie słoneczne (UV). Ostatnio głośno zrobiło się o akcji kobiety, która opublikowała zdjęcie swojego pieprzyka na przedramieniu w sieci. Jej śladem poszły inne dziewczyny i okazało się, że wszystkie mają pieprzyk w tym samym miejscu!

Momentalnie rozpoczęła się gorąca dyskusja, a niewinny pieprzyk wywołał prawdziwą burzę. Internauci są przekonani, że zmiana skórna, która pojawiła się u tylu kobiet w tym samym miejscu musi o czymś świadczyć. Zjawisko spotkało się ze sporym zainteresowaniem, do dyskusji postanowili włączyć się również lekarze, którzy rozwiali wszelkie wątpliwości.

 

ZOBACZ:Z powodu dużych piersi ma masę problemów ze zdrowiem! Mimo to nie chce ich zmniejszyć, ponieważ straciłaby (…)! (foto)

 

Dermatolodzy nie widzą w tym nic dziwnego. Według nich oznacza to ni mniej nie więcej jedno. Skóra na odsłoniętym przedramieniu w okresie letnim jest zawsze odsłonięta i bardziej podatna na działanie promieniowania UV. Stąd pieprzyk w tak charakterystycznym miejscu, ponieważ właśnie tam występuje największe skupisko melanocytów (komórek, które odpowiadają za produkcję pigmentów odpowiedzialnych za barwę skóry).

 

 

źródła: fakt.pl, foto pixabay.comKomentarze