MASZ PROBLEM Z PODJADANIEM? Sprawdź, co robić, gdy nachodzi cię ochota na COŚ SŁODKIEGO

MASZ PROBLEM Z PODJADANIEM? Sprawdź, co robić, gdy nachodzi cię ochota na COŚ SŁODKIEGO

Naukowcy odkryli, iż niespodziewana ochota na coś dobrego, nie chodzi tu oczywiście o uczucie głodu, trwa zwykle od kilku do kilkunastu minut. W drodze do szczupłej sylwetki stań więc do walki z tymi zachciankami i zajmij swoją głowę czymś innym.

Często wystarczy nie kupować smakołyków i nie chomikować ich w domu. Gdy
dopadnie Cię głód, nie będziesz mieć ochoty na pójście po smakołyk do sklepu. Wiele osób postrzega jedzenie jako nagrodę. Z tym również można sobie poradzić. Należy wypisać sobie na kartce inne czynności, które przynoszą nam równie dużą satysfakcję jak jedzenie.

W sytuacji, gdy już przemyślimy swoje zwyczaje jedzeniowe, postarajmy się zmienić reakcje na jedzenie naszego „tłustego ja” na reakcje „chudego ja”. Jeśli przeanalizujemy naszą dietę i bodźce, które nami sterują i powodują apetyt – ryzyko powrotu do dawnej wagi zmniejszy się.
Nasze reakcje na bodźce pokarmowe są podświadome. Dzięki ich zrozumieniu możemy wykształcić u siebie nawyki świadomego wyboru spożywanych pokarmów. Podświadomą część reakcji należy przekształcać na drodze intensywnego treningu tak, aby także działała na naszą korzyść.

Źródło: Barbara Gawryluk „Odchudzanie. Fakty i mity”

Źródło zdjęcia: Pixabay

Zobacz też: Dzieci zostały bez opieki, a matka bawiła się na wakacjach! Kiedy policjanci weszli do domu zastali makabryczny widok!Komentarze