Masz TAKIE tablice? Dostaniesz 1000 zł mandatu!

Masz TAKIE tablice? Dostaniesz 1000 zł mandatu!

Wiele na to wskazuje, że w życie wejdzie nowe rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury dotyczące kar dla kierowców, którzy w porę nie zarejestrują aut sprowadzanych z krajów UE. Chodzi o wszystkie samochody, które mają tablice rejestracyjne przypisane właścicielowi auta z innego kraju.

To jednak nie jedyne obostrzenie jakie czeka kierowców. Karani będą również właściciele aut zarejestrowanych w Polsce, którzy w odpowiednim terminie nie poinformują urzędów o sprzedaży lub zakupie nowego samochodu. Czasu na załatwienie formalności będzie jednak sporo, więc kierowcy nie muszą się martwić na zapas. Kupując używane auto sprowadzone z UE, które ma zagraniczne tablice właściciel pojazdu będzie miał 30 dni na jego zarejestrowanie. Jeżeli tego nie zrobi musi liczyć się karą od 200 do 1000 złotych.

 

ZOBACZ:Zostawił otwarty samochód i poszedł do domu! Rano czekała go przykra niespodzianka!

Warto również poruszyć kwestię samochodów uszkodzonych, które na lawetach wjeżdżają do naszego kraju. Auto, którego nabywca nie będzie w stanie naprawić w ciągu 30 dni i zarazem w tym czasie go zarejestrować będzie musiał zapłacić karę! Skrupulatnie weryfikowana będzie również data sprowadzenia pojazdu do Polski. Importer będzie zobowiązany napisać specjalne oświadczenie kiedy sprowadził auto, pozwoli to określić czas potrzebny do rejestracji. Należy dodać, że za pisanie nieprawdy w oświadczeniu będą grozić surowe kary. Nowe przepisy mają również ukrócić proceder jazdy na cudzych blachach. Nabywca auta będzie więc zobowiązany do jego przerejestrowania, a nie jak było to dotychczas, użytkowania auta razem z tablicami należącymi do poprzedniego właściciela.

ZOBACZ TAKŻE:BEZPIECZEŃSTWO potwierdzone BADANIAMI.Tylko w ten sposób przewoź malucha w samochodzie.

źródła: autoświat.pl, foto pixabay.comKomentarze