Mazowieckie: Makabryczne odkrycie w przydomowym ogródku! Mężczyzna odkopał ludzkie szczątki!

Makabrycznego odkrycia w przydomowym ogródku dokonał mieszkaniec Wólki Folwark (woj.mazowieckie). Mężczyzna podczas prac ziemnych obok swojego domu odkopał ludzkie szczątki i fragmenty wojskowego munduru. Przerażony właściciel posesji natychmiast zadzwonił na policję.

Na miejscu historycznego odkrycia pojawili się mundurowi i eksperci, którzy szybko określili do kogo mogły należeć ludzkie szczątki. Jest to prawdopodobnie szkielet poległego żołnierza Pułku Piechoty Carskiej Armii Rosyjskiej. Wskazują na to elementy umundurowania, guziki, charakterystyczny pas i typowe buty jakie nosili ówcześni żołnierze. Kości żołnierza zostały odkryte przez właściciela posesji, który wykonywał prace ziemne w swoim ogrodzie w miejscowości Wólka Folwark (woj. mazowieckie). Mężczyzna bardzo się zdziwił kiedy natrafił na ludzkie kości.

 

ZOBACZ:Łapiesz zadyszkę i szybko się męczysz przy najprostszych czynnościach? To poważne ostrzeżenie dla twojego organizmu!

 

 

Szczątki zostały zabezpieczone do badań. Na miejscu pracował min. zespół specjalistów, oraz technik kryminalistyki. Dokładne oględziny szkieletu przeprowadzono w prosektorium. Wskazują one, że niemal na pewno zmarłym jest żołnierz carskiej Armii Rosyjskiej. Historycy potwierdzają, że w tamtej okolicy toczono regularne walki, a kilkaset metrów dalej znajduje się cmentarz poległych w czasie I wojny światowej żołnierzy.

 

ZOBACZ TAKŻE:14-letnia Rosjanka chce wychować dziecko z 11-latkiem! „Wiek nie wpływa na nasz związek”!

 

 

źródła: o2.pl, foto: pixabay.com

 Komentarze