Męczą cię nachalne oferty telefoniczne? Oto prosty sposób jak z nimi skończyć!

Kto z nas nigdy nie odebrał telefonu od człowieka, który usiłuje nam wcisnąć super oferty na garnki, ultra ostre noże, lub cokolwiek innego, czego nie chcemy – niech pierwszy rzuci kamień! Oto prosty sposób jak ograniczyć ilość natrętnych telefonów.

Oczywiście, zawsze możemy po prostu rzucić słuchawką, albo naubliżać dzwoniącemu. Ale przecież warto pamiętać, że to taki sam człowiek jak my, który akurat w taki sposób musi zarabiać na chleb. Nie jest jego winą, że system komputerowy dziesiąty raz wylosował nasz numer do sprzedaży oferty. Dlatego takie agresywny sposoby odrzucamy na wstępie.

 

Dziękuje, nie jestem zainteresowany. Proszę o usunięcie mojego kontaktu z waszej bazy danych i nie kontaktowanie się ze mną

 

– to formułka, która może pomóc nam pozbyć się nachalnych telemarketerów. Dlaczego? Bo prawo jest po naszej stronie!

 

Po pierwsze, jeśli jakakolwiek firma zdobyła nasze dane osobowe, np. numer telefonu, powinna nas najpierw o tym fakcie poinformować. Czy kiedykolwiek ktokolwiek zadzwonił do was z taką informacją? No właśnie.

 

Po drugie, takie oświadczenie w świetle prawa zmusza firmę do usunięcia naszych danych. Tym bardziej, że rozmowy są zazwyczaj nagrywane przez same firmy telemarketingowe. Możemy też sami nagrać rozmowę, ale wtedy musimy o tym fakcie poinformować na początku konwersacji.

 

Sposób ten powinien działać i możemy powiedzieć, że faktycznie ogranicza on nieco ilość niechcianych telefonów. W ostateczności pozostaje dodanie uprzykrzającego życie numeru do czarnej listy!

 

wp.pl/ foto: screenshot/ youtubeKomentarze